Jen za poslední dobu má na svědomí nejméně tři skutky. Policejní mluvčí Hana Millerová popsala, že první případ se odehrál na konci června ve Strmilově. Obviněný vlezl do nezajištěné garáže, odkud se přesunul do chodby, kde narazil na peněženku s doklady, platební kartou a 1200 korunami v hotovosti. „Následně vnikl do neuzamčené dílny, kde z krabičky odcizil dalších 500 korun," zmínila mluvčí.

O pár dní později se zloděj přemístil do Kunžaku, kde vykradl v rychlém sledu dva rodinné domy. Oba v jedné ulici. Do prvního obydlí se dostal nezamčenými dveřmi. Vlezl do kuchyně a měl štěstí, protože opět našel dámskou kabelku a v ní peněženku. Ta obsahovala platební kartu a hotovost 4600 korun. „Dále odcizil přes 16 tisíc korun z volně postaveného příručního kufříku v obýváku. V posledním případě překonal zamčené vchodové dveře a v předsíni domu sebral pánskou peněženku s 1 600 korunami, platební kartou a osobními doklady," dodala mluvčí.

Při všech svých výpravách způsobil zloděj celkovou škodu za nejméně 25 tisíc korun. Kriminalisté ho viní z krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Jako recidivistovi mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.