Hromada zeminy neoprávněně vysypaná na obecním pozemku přivedla dva muže k soudu. Prvního Zdeňka S. jako poškozeného a zároveň starostu jedné obce na Strakonicku, druhého Pavla M. jako obžalovaného
z násilí proti úřední osobě. Toho se měl dopustit letos v polovině srpna.
Při pátečním hlavním líčení u Okresního soudu ve Strakonicích obžalovaný Pavel M. dál trval na své nevině
a dokonce přišel s opačnou verzí celé události. „Já jsem nic takového neudělal," bránil se. Dvě rány mu naopak měl uštědřit poškozený.
Poškozený Zdeněk S. nařídil odvezení zeminy, která patřila Pavlu M., ale nacházela se obecním pozemku. Nic jiného v tom podle něj nebylo. „Nemám s ním žádné osobní konflikty," dodal. Přesto ho měl obžalovaný napadat fyzicky i slovně.
Tvrzení proti tvrzení. Tak zhodnotil situaci po dokazování státní zástupce Michal Koman. Ani jeden z vypovídajících svědků totiž nemohl říct nic konkrétního přímo 
o konfliktu. Nakonec se ale přiklonil na stranu Zdeňka S. „Podle mého neexistuje důvod, proč by poškozený napadal obžalovaného," uvedl.
Žádný rozsudek nakonec nepadl. Soudce Roman Šustr rozhodl o postoupení věci Městskému úřadu Blatná. Ten bude posuzovat případ jako možný přestupek proti občanskému soužití.