Muž požil příliš alkoholu

V odpoledních hodinách 16. září nalezli strážníci městské policie v ulici Holečkova ležícího muže na chodníku. Muž, který byl pod vlivem alkoholu, již nedokázal dojít na ubytovnu. Hlídka městské policie jej předala známému, který se o dotyčného postaral.

Ustlal si na chodníku

Ve večerních hodinách 16. září nalezla hlídka městské policie na základě oznámení opět muže ležícího pod vlivem alkoholu, tentokrát v ulici Bezděkovská. Muž měl vyjít z nedalekého baru, následně zakopnout a upadnout na chodník. Strážníci jej následně doprovodili k domovu.

Odhodil plechovku, dostal pokutu

Za znečištění veřejného prostranství byla uložena strážníkem městské policie pokuta v příkazním řízení na místě v dopoledních hodinách 19. září muži, který odhodil prázdnou plechovku na zem. V tu dobu zde právě procházela hlídka městské policie. Vzhledem k tomu, že se dotyčný neměl k tomu, aby po sobě nepořádek uklidil, vyřešili jej strážníci na místě pokutou.

Mladík hlídka nijak nevzrušila

Při kontrole nábřeží Otavy 19. září spatřila hlídka Městské policie Strakonice v prostoru pod mostem na cyklostezce v ulici Ellerova

mladíka, který zde fixem maloval na pilíři mostu nápis. Šestnáctiletý mladík z Písku pokračoval v malování, i když strážníci přišli až do jeho bezprostřední blízkosti. Zřejmě mu ještě ani nedocházelo, že v tomto jednání strážníci spatřili podezření z páchání trestné činnosti. Společně s fotodokumentací putoval mladý muž do rukou policistů OO Policie ČR ve Strakonicích.