Únava přepadla muže již po cestě domů
Dne 2. 11. bylo na služebnu MP Strakonice telefonicky oznámeno, že v ulici Bezděkovská leží na lavičce opilý muž. Na místo byla vyslána hlídka, která muže probudila, ztotožnila a ten následně z místa odešel k domovu.

Drobná krádež se ženě nevyplatila
Při drobné krádeži byla přichycena v jednom ze strakonických marketů dne 4. 11. mladá žena. Snažila se odcizit zboží v hodnotě 1027 Kč tím, že prošla před pokladny bez zaplacení. Pachatelka si svým jednáním vysloužila pokutu.

Lustrace v rejstříku přestupků změnila drobnou krádež na trestný čin
Dne 5. 11. bylo na linku Městské policie Strakonice přijato telefonické oznámení ze supermarketu v ulici Nádražní, že mají v obchodě muže, který se snažil projít přes pokladny bez zaplacení zboží. Na místo byla vyslána hlídka. Po lustraci na Policii ČR se ukázalo, že se pachatel v posledních třech letech dopustil jiné majetkové trestné činnosti. Událost si tedy převzala k dořešení Policie ČR.

Vadilo mu stavební zábrany i dopravní značení
Ve večerních hodinách dne 9. 11. bylo na služebnu Městské policie Strakonice telefonicky oznámeno, že v ulici Želivského, kde momentálně probíhá rekonstrukce ulice, jde muž, který je zřejmě pod vlivem alkoholu a rozhazuje stavební zábrany a dopravní značení. Na místo byla vyslána hlídka, která muže dostihla v ulici Dr. Jiřího Fifky. Jelikož podezřelý z přestupku u sebe neměl žádný doklad totožnosti a nemohl jinak svoji totožnost prokázat, byl strážníky převezen na Obvodní oddělení Policie ČR Strakonice, kde mladíka ztotožnili. Strážníci se společně s pachatelem vrátili zpět na místo události, kde byly rozházeny přenosné svislé dopravní značky a jiné dopravní zařízení. Mladík vrátil vše zpět na své místo. Jeho jednání bude dořešeno správním orgánem MÚ Strakonice.