Psi bojového plemene uvázáni před restaurací bez náhubku
Na MP bylo 16. 11. telefonicky oznámeno mužem, že v ulici Husova před restaurací jsou přivázáni dva psi, bojového plemene, kteří nemají náhubky. Po příjezdu hlídky městské policie na místo byl strážníky uvnitř restaurace zastižen majitel psů. Strážníci muže poučili, že dle vyhlášky města Strakonice musí mít psi, kteří jsou uvázáni před provozovnou, náhubek. Muž tedy z místa i se psy odešel.

Chlapecké vylomeniny
Ve čtvrtek 16. 11. bylo telefonicky oznámeno na linku městské policie mužem, že v ulici Nádražní chytil tři chlapce, kteří házeli z mostu kameny na projíždějící automobily a též i na jeho vozidlo. Na místo dorazila hlídka městské policie, která zde zjistila tři nezletilé chlapce. Strážníci nezletilým „raubířům“ domluvili a následně byli všichni tři předáni do rukou rodičů.

Cyklisto, nejsi vidět
V pátek 17. 11. ve večerních hodinách zjistil strážník městské policie při kontrole ulice MUDr. K. Hradeckého jízdu cyklisty na neosvětleném kole. Vzhledem k tomu, že se muž dopustil přestupku, byl strážníkem na místě vyřešen v příkazním řízení.

Muž si ustlal na chodníku
Ve stejný den bylo na linku městské policie oznámeno neznámou ženou, že viděla z okna svého bytu, jak na křižovatce ulici Zvolenská a Máchova se nacházela nějaká parta mladých lidí, která odešla, ale jedna osoba zde zůstala sedět na chodníku. Po příjezdu hlídky městské policie na místo byl zjištěn muž, který je tak v podnapilém stavu, že se strážníkům ani nedaří jej vzbudit. Strážníci muži zavolali hlídku ZZS, která si muže ihned odvezla do nemocnice k vyšetření.

Nepokradeš!
Neznámý muž ohlásil 18. 11. na linku městské policie, že přistihl osobu, která v jednom z místních obchodů odcizila zboží a prošla přes pokladnu bez zaplacení. Na místo dorazila hlídka městské policie, která zjistila, že se jedná o muže, který ve výše uvedeném obchodním domě odcizil zboží v celkové hodnotě 1799 Kč. Vzhledem k tomu, že se muž dopustil přestupku, kdy úmyslně způsobil škodu na cizím majetku krádeží, byl na místě strážníky vyřešen v příkazním řízení.

Ztráta klíčů se šťastným koncem
Na tísňovou linku MP 156 bylo v neděli 19.11. oznámeno ženou, že jim neustále někdo dole u vchodu do domu zvoní na zvonek. Na místo přijela hlídka městské policie, která zde nalezla muže, jenž ztratil klíče a nemůže se dostat jak do vchodu, tak ani do bytu, a proto zvoní na sousedy, aby jej pustili alespoň do vchodu a on nemusel čekat venku v zimě.Po vpuštění do vchodu byla na místo přivolána i posádka HZS, která muži pomohla s otevřením bytu.

Překážka v silničním provozu
Ve čtvrtek 23. 11. oznámila na linku městské policie žena, že v ulici Na Ohradě je v komunikaci napříč celým jízdním pruhem vozidlo, u kterého nikdo není. Na místo přijela hlídka městské policie, které se podařilo v přilehlé prodejně drogerie najít majitelku vozidla. Řidička automobilu uvedla, že s největší pravděpodobností slabě zatáhla ruční brzdu a vozidlo samovolně sjelo do komunikace. Majitelka vozidla s vozidlem z komunikace přejela zpět na parkovací místo a vozidlo bezpečně zabezpečila tak, aby již nemohlo samovolně popojet. Na místě nedošlo k žádné škodě.

Zraněná kočka skončila na „veterině“
Ve stejný den - ve čtvrtek 23.11. - bylo telefonicky oznámeno na linku městské policie ženou, že má na zahradě v altánu zraněnou březí kočku. Na místo přijela hlídka městské policie, které se podařilo kočku odchytit. Strážníci ihned převezli zraněnou kočku do veterinárního centra lékaři k ošetření.

Rozbalila zboží a vyrazila přes pokladnu
Hlídka MP vyrazila v pátek 24. 11. na základě žádosti Policie ČR do jednoho z marketů v ulici Katovická vyřešit drobnou krádež. Po příjezdu hlídky na místo, zde byla zjištěna žena, která rozbalila zboží v hodnotě 179 Kč a následně toto zboží přenesla bez zaplacení pokladnou. Nejen, že žena bude muset zaplatit náhradu škody za rozbalené zboží, ale celým přestupkem se dále bude zabývat komise pro přestupky MÚ Strakonice.

Šel si zaběhat a málem přišel k úrazu
V sobotu 25. 11. oznámil na linku tísňového volání 156 muž, že běžel okolo domu v ulici
V Lipkách a ze zahrady vyběhl pes, který ho začal kousat do boty. Po příjezdu hlídky na místo byla zjištěna díra v plotě, kudy se pes dostává ven. Celá událost měla šťastný konec. Nedošlo k žádnému zranění ani škodě na majetku. Majitel pozemku strážníkům slíbil, že díru v plotě spraví a muži se omluvil.

Strážníci řešili podezření ze spáchání trestného činu
Na MP oznámila v sobotu 25. 11. telefonicky žena, že u nich v domě na Palackého náměstí se nějací opilí muži k nim dobývali a vyvrátili přitom dveře do čekárny jednoho z místních lékařů. Po příjezdu hlídky na místo strážníci spatřili muže, který odpovídal popisu, kterak se snaží poškodit reklamní poutač jedné z místních kaváren. Strážníci muže zastavili a vyzvali jej k prokázání totožnosti. Muž byl však v podnapilém stavu, byl agresivní a odmítal se strážníky komunikovat. Vzhledem k důvodnému podezření, že uvedený muž spáchal trestný čin a z místa chtěl přes výzvu strážníků odejít, strážníci zakročili a omezili muže na osobní svobodě. Na místo dorazila poté hlídka Policie ČR, která si událost převzala k dořešení.

29.Snažil se krást a choval se hrubě
V pondělí 27. 11. byli strážníci MP požádání Policií ČR o pomoc s vysláním hlídky do jednoho z místních marketů, kde měl zákazník napadnout prodavačku. Byl však na místě dopaden společnými silami zaměstnanců s jedním nakupujícím. Jelikož si muž chtěl zboží, které odcizil, ponechat násilím, byl následně hlídkou městské policie předán do rukou Policie ČR.

Asistence dopravní nehody
Poslední listopadový den byli strážníci MP telefonicky požádáni operačním oddělením PČR o pomoc, jelikož se za Podsrpem, u odbočky na Modlešovice, stala dopravní nehoda, přičemž vozidlo zde nabouralo do plechového kontejneru na odpad. Po příjezdu hlídky na místo bylo zjištěno, že si nehoda naštěstí nevyžádala žádné zranění osob. Zatímco hlídka městské policie řídila a usměrňovala provoz, dorazily na místo i zaměstnanci Technických služeb Strakonice, které kontejner odklidili a nepořádek z vozovky odstranili.

Zatoulaný ježek
Ráno 30. 11. v ranních hodinách se na služebnu městské policie dostavila žena nesoucí ježečka, kterého našla na vozovce v ulici Tovární. Ježek byl strážníky městské policie převezen do záchytné stanice v Makově. Zachránkyni ježečka tímto děkujeme.