VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z činnosti MP Strakonice za listopad

Strakonice - Přehled událostí z činnosti MP Strakonice

8.12.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Iva Janoušková

Psi bojového plemene uvázáni před restaurací bez náhubku
Na MP bylo 16. 11. telefonicky oznámeno mužem, že v ulici Husova před restaurací jsou přivázáni dva psi, bojového plemene, kteří nemají náhubky. Po příjezdu hlídky městské policie na místo byl strážníky uvnitř restaurace zastižen majitel psů. Strážníci muže poučili, že dle vyhlášky města Strakonice musí mít psi, kteří jsou uvázáni před provozovnou, náhubek. Muž tedy z místa i se psy odešel.

Chlapecké vylomeniny
Ve čtvrtek 16. 11. bylo telefonicky oznámeno na linku městské policie mužem, že v ulici Nádražní chytil tři chlapce, kteří házeli z mostu kameny na projíždějící automobily a též i na jeho vozidlo. Na místo dorazila hlídka městské policie, která zde zjistila tři nezletilé chlapce. Strážníci nezletilým „raubířům“ domluvili a následně byli všichni tři předáni do rukou rodičů.

Cyklisto, nejsi vidět
V pátek 17. 11. ve večerních hodinách zjistil strážník městské policie při kontrole ulice MUDr. K. Hradeckého jízdu cyklisty na neosvětleném kole. Vzhledem k tomu, že se muž dopustil přestupku, byl strážníkem na místě vyřešen v příkazním řízení.

Muž si ustlal na chodníku
Ve stejný den bylo na linku městské policie oznámeno neznámou ženou, že viděla z okna svého bytu, jak na křižovatce ulici Zvolenská a Máchova se nacházela nějaká parta mladých lidí, která odešla, ale jedna osoba zde zůstala sedět na chodníku. Po příjezdu hlídky městské policie na místo byl zjištěn muž, který je tak v podnapilém stavu, že se strážníkům ani nedaří jej vzbudit. Strážníci muži zavolali hlídku ZZS, která si muže ihned odvezla do nemocnice k vyšetření.

Nepokradeš!
Neznámý muž ohlásil 18. 11. na linku městské policie, že přistihl osobu, která v jednom z místních obchodů odcizila zboží a prošla přes pokladnu bez zaplacení. Na místo dorazila hlídka městské policie, která zjistila, že se jedná o muže, který ve výše uvedeném obchodním domě odcizil zboží v celkové hodnotě 1799 Kč. Vzhledem k tomu, že se muž dopustil přestupku, kdy úmyslně způsobil škodu na cizím majetku krádeží, byl na místě strážníky vyřešen v příkazním řízení.

Ztráta klíčů se šťastným koncem
Na tísňovou linku MP 156 bylo v neděli 19.11. oznámeno ženou, že jim neustále někdo dole u vchodu do domu zvoní na zvonek. Na místo přijela hlídka městské policie, která zde nalezla muže, jenž ztratil klíče a nemůže se dostat jak do vchodu, tak ani do bytu, a proto zvoní na sousedy, aby jej pustili alespoň do vchodu a on nemusel čekat venku v zimě.Po vpuštění do vchodu byla na místo přivolána i posádka HZS, která muži pomohla s otevřením bytu.

Překážka v silničním provozu
Ve čtvrtek 23. 11. oznámila na linku městské policie žena, že v ulici Na Ohradě je v komunikaci napříč celým jízdním pruhem vozidlo, u kterého nikdo není. Na místo přijela hlídka městské policie, které se podařilo v přilehlé prodejně drogerie najít majitelku vozidla. Řidička automobilu uvedla, že s největší pravděpodobností slabě zatáhla ruční brzdu a vozidlo samovolně sjelo do komunikace. Majitelka vozidla s vozidlem z komunikace přejela zpět na parkovací místo a vozidlo bezpečně zabezpečila tak, aby již nemohlo samovolně popojet. Na místě nedošlo k žádné škodě.

Zraněná kočka skončila na „veterině“
Ve stejný den - ve čtvrtek 23.11. - bylo telefonicky oznámeno na linku městské policie ženou, že má na zahradě v altánu zraněnou březí kočku. Na místo přijela hlídka městské policie, které se podařilo kočku odchytit. Strážníci ihned převezli zraněnou kočku do veterinárního centra lékaři k ošetření.

Rozbalila zboží a vyrazila přes pokladnu
Hlídka MP vyrazila v pátek 24. 11. na základě žádosti Policie ČR do jednoho z marketů v ulici Katovická vyřešit drobnou krádež. Po příjezdu hlídky na místo, zde byla zjištěna žena, která rozbalila zboží v hodnotě 179 Kč a následně toto zboží přenesla bez zaplacení pokladnou. Nejen, že žena bude muset zaplatit náhradu škody za rozbalené zboží, ale celým přestupkem se dále bude zabývat komise pro přestupky MÚ Strakonice.

Šel si zaběhat a málem přišel k úrazu
V sobotu 25. 11. oznámil na linku tísňového volání 156 muž, že běžel okolo domu v ulici
V Lipkách a ze zahrady vyběhl pes, který ho začal kousat do boty. Po příjezdu hlídky na místo byla zjištěna díra v plotě, kudy se pes dostává ven. Celá událost měla šťastný konec. Nedošlo k žádnému zranění ani škodě na majetku. Majitel pozemku strážníkům slíbil, že díru v plotě spraví a muži se omluvil.

Strážníci řešili podezření ze spáchání trestného činu
Na MP oznámila v sobotu 25. 11. telefonicky žena, že u nich v domě na Palackého náměstí se nějací opilí muži k nim dobývali a vyvrátili přitom dveře do čekárny jednoho z místních lékařů. Po příjezdu hlídky na místo strážníci spatřili muže, který odpovídal popisu, kterak se snaží poškodit reklamní poutač jedné z místních kaváren. Strážníci muže zastavili a vyzvali jej k prokázání totožnosti. Muž byl však v podnapilém stavu, byl agresivní a odmítal se strážníky komunikovat. Vzhledem k důvodnému podezření, že uvedený muž spáchal trestný čin a z místa chtěl přes výzvu strážníků odejít, strážníci zakročili a omezili muže na osobní svobodě. Na místo dorazila poté hlídka Policie ČR, která si událost převzala k dořešení.

29.Snažil se krást a choval se hrubě
V pondělí 27. 11. byli strážníci MP požádání Policií ČR o pomoc s vysláním hlídky do jednoho z místních marketů, kde měl zákazník napadnout prodavačku. Byl však na místě dopaden společnými silami zaměstnanců s jedním nakupujícím. Jelikož si muž chtěl zboží, které odcizil, ponechat násilím, byl následně hlídkou městské policie předán do rukou Policie ČR.

Asistence dopravní nehody
Poslední listopadový den byli strážníci MP telefonicky požádáni operačním oddělením PČR o pomoc, jelikož se za Podsrpem, u odbočky na Modlešovice, stala dopravní nehoda, přičemž vozidlo zde nabouralo do plechového kontejneru na odpad. Po příjezdu hlídky na místo bylo zjištěno, že si nehoda naštěstí nevyžádala žádné zranění osob. Zatímco hlídka městské policie řídila a usměrňovala provoz, dorazily na místo i zaměstnanci Technických služeb Strakonice, které kontejner odklidili a nepořádek z vozovky odstranili.

Zatoulaný ježek
Ráno 30. 11. v ranních hodinách se na služebnu městské policie dostavila žena nesoucí ježečka, kterého našla na vozovce v ulici Tovární. Ježek byl strážníky městské policie převezen do záchytné stanice v Makově. Zachránkyni ježečka tímto děkujeme.Autor: Petr Škotko

8.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 12 000 Kč

Číšníci a servírky pomocná servírka/číšník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní doba: 9:00 - 15:00, KONTAKT: Vondrášková Blanka, tel.: 776 880 256, e-mail: restaurace@uvondrasku.cz. Pracoviště: Amv bohemia s.r.o., Husovo náměstí, č.p. 53, 387 11 Katovice. Informace: Blanka Vondrášková, +420 776 880 256.

Výroba - Výroba Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 15 800 Kč

Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci ostatní zpracovatelé masa. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15800 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Jedná se o balící práce, KONTAKT: Mykola Kostan, tel.: 608885206. Pracoviště: Královský styl s.r.o.- pracoviště vodňany, Radomilická, č.p. 886, 389 01 Vodňany. Informace: Kostan Mykola, +420 608 885 206.

Obchod - Obchod Obsluha čerpacích stanic a mycích linek 18 500 Kč

Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků obsluha čerpací stanice. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: vzdělání SOU/SŠ (výhodou v oboru prodavač), znalost práce na PC, bezúhonnost, KONTAKT: Reindl Karel, tel.: 606613143. Pracoviště: Karel reindl - čerpací stanice robin oil, Písecká, 386 01 Strakonice 1. Informace: Karel Reindl, +420 606 613 143.

Výroba - Výroba Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 15 800 Kč

Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci ostatní zpracovatelé masa. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15800 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Jedná se o balící práce, KONTAKT: Mykola Kostan, tel.: 608885206, e-mail: mykola.kostan@seznam.cz. Pracoviště: Královský styl s.r.o.- pracoviště vodňany, Radomilická, č.p. 886, 389 01 Vodňany. Informace: Kostan Mykola, +420 608 885 206.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ochutnávka z pátečního programu Slavností pětilisté růže v Českém Krumlově.
44

OBRAZEM: Slavnosti pětilisté růže měly v pátek bohatý program

Kontrola čapích hnízd. Ilustrační foto.

EXKLUZIVNĚ: Nahlížejí do čapích hnízd. Aby spočítali nové přírůstky

AKTUALIZOVÁNO

Dvě nehody u Třeboně uzavřely hlavní tah na Budějovice

Třeboň - V pátek odpoledne před 17. hodinou se staly za Třeboní ve směru na České Budějovice dvě dopravní nehody, kdy se pokaždé střetla tři auta. Jeden z karambolů si vyžádal dvě zranění. Silnice je neprůjezdná.

Kráska z Peru, Austrálie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny C

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Pivovarská pouť na Podskalí

Strakonice - Milovníci strakonického piva se mohou v sobotu 23. června těšit na tradiční Pivovarskou pouť, která vypukne před pivovarem ve 13 hodin výstřelem z děla v provedení sládka Dušana Krankuse.

Snowboardisté bojují o letenky na Nový Zéland - Jan Formánek

Vimperk - O svém vztahu ke snowboardcrossu Jan Formánek říká: „Už od začátku mě baví a naplňuje. Líbí se mi, jak na sobě pozoruji pokroky.“

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT