VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z činnosti MP Strakonice za listopad

Strakonicko - Zásahy policistů na Strakonicku.

4.12.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Atrakce na dětském hřišti jsou určeny dětem!
Dne 1. listopadu bylo oznámeno na linku městské policie mužem, že v Rennerových sadech se na dětském hřišti nacházejí nějací mladíci, kteří se houpou na atrakcích pro děti a mohlo by tak dojít k jejich poškození. Na místo dorazila hlídka městské policie, která zde přistihla partu mladistvých osob. Strážníci přítomným osobám vysvětlili, že atrakce zde jsou pro děti i dle provozního řádu. Všichni uvedli, že si provozního řádu nevšimli a hřiště v poklidu opustili.

Znečištění veřejného prostranství se trestá
Dne 2. 11. v nočních hodinách zachytil strážník městské policie za pomoci kamerového systému muže, který v ulici Lidická, před barem Žlutá opice, močil na chodníku a na silnici. Na místo byla ihned vyslána hlídka městské policie, která zde muže dopadla. Vzhledem k tomu, že se muž dopustil přestupku proti veřejnému pořádku, byl strážníky potrestán na místě v příkazním řízení.

Neznámým cizinkám se zachtělo okrádat kolemjdoucí
Dne 3. 11. bylo telefonicky oznámeno na linku tísňového volání městské policie 156, že po Velkém náměstí chodí dvě ženy, které mají v ruce desky s napsaným textem v českém jazyce a vybírají od kolemjdoucích občanů peníze na sluchově postižené a nemají u sebe žádný doklad, ke které nadaci patří. O chvíli později bylo oznámeno, že jsou obě ženy momentálně na parkovišti u OD Kaufland a znovu vybírají od občanů peníze na nadaci sluchově postižených. Po příjezdu hlídky na místo byly zjištěny dvě neznámé ženy, cizinky, kterým se podařilo od kolemjdoucích vymoci určitou finanční hotovost. Na místo byla přivolána i hlídka PČR, aby si celou událost převzala k dořešení s podezřením z trestné činnosti.

Strážníci zadrželi osobou hledanou
Dne 4. 11. zadržela hlídka městské policie muže, který přesně odpovídal popisu hledané osoby Policií ČR. Na muže byl na Slovensku vydán příkaz k zatčení. Hlídka městské policie hledaného muže zastihla před budovou ČD Strakonice v ulici U Nádraží. Protože se jednalo o osobu hledanou, byl neznámý muž strážníky omezen na osobní svobodě. Následně byl strážníky předán stálé službě OO PČR Strakonice k dořešení.

Trestný čin na fotbalovém hřišti
Dne 4. 11. bylo telefonicky oznámeno na linku městské policie, že na fotbalovém hřišti na Křemelce nějaký muž napadl nožem druhého muže a zranil ho na tváři. Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že u plotu zimního stadionu drží tři muži dalšího muže, který držel v jedné ruce klíče, na kterých byla připevněná čepel nože. Strážníci využili svého oprávnění a za pomoci donucovacích prostředků se jim podařilo muže zpacifikovat. Poté strážníci muži nasadili pouta. Na místo dorazila i hlídka PČR, která si celou událost převzala k dořešení.

Potácel se u kruhového objezdu
Dne 4. 11. bylo hlídce městské policie oznámeno, že se v ulici Písecká, u kruhového objezdu u jednoho ze strakonických supermarketů, potácí nějaký muž ve vozovce. Po kontrole uvedeného prostoru byl hlídkou MP zastižen muž, který seděl na obrubníku na kruhovém objezdu. Strážníci muži pomohli vstát a doprovodili jej na vlakové nádraží, odkud muži jel vlak domů.

Nezletilé kradly v obchodě
Dne 7. 11. byla městská policie požádána operačním oddělením PČR o vyřešení drobné krádeže v nákupním centru. Po příjezdu hlídky na místo byly zjištěny tři nezletilé dívky, kterým se podařilo odcizit zboží v hodnotě 5500 Kč. Na místo proto dorazila následně i hlídka PČR, která si nezletilé převzala k dořešení.

Rušno v hale autobusového nádraží
Dne 11. 11. bylo oznámeno na linku městské policie ženou, že v hale autobusového nádraží se chová parta mladíků hlučně. Po příjezdu hlídky městské policie na místo zjistili strážnici dva mladíky, kteří si v prostorách haly kopali plastovou lahví. Strážníci oba mladíky z prostor autobusového nádraží vykázali.

Noční potyčka
Dne 12. 11. v nočních hodinách bylo telefonicky oznámeno na linku tísňového volání městské policie 156, že v ulici Lidická, před jedním z nočních podniků, došlo k napadení. Po příjezdu hlídky městské policie na místo byli zjištěni čtyři muži. Útočník, jež byl zároveň i oznamovatel události, napadl druhého muže a povalil ho na zem. Povaleného muže se snažil bránit třetí muž, na kterého útočník dokonce vytáhl teleskopický obušek. K celému incidentu se připletl ještě čtvrtý muž, který byl napadnut psem muže, který v danou dobu ležel povalený na zemi a svého psa se snažil stále držet na stahovacím řetízku. Vzhledem k tomu, že se muži dopustili přestupku proti občanskému soužití, celou událostí se dále bude zabývat přestupková komise MěÚ Strakonice.

Vrávorající muž v komunikaci
Dne 15. 11. v podvečerních hodinách jsme byli požádání operačním oddělením Policie ČR o pomoc s oznámením, že se v komunikaci Velké náměstí pohybuje nějaký muž, který zde vrávorá. Po příjezdu hlídky městské policie na místo byl zjištěn opilý muž. Aby se dotyčnému nic nestalo, doprovodili jej strážníci do místa bydliště, kde si jej převzal bratr.

Autor: Petr Škotko

4.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Druhou prosincovou neděli si lidé po celém světě připomínají památku  zemřelých dětí. Za svoje malé, ale i dospělé děti přišli zapálit svíčku jejich rodiče i sourozenci.
28

Smutek po dítěti nikdy nezmizí

Ilustrační foto

Krátce ze Strakonicka

Kam za kulturou 15. prosince

Strakonicko - Přinášíme vám tipy pro volný čas. 

Areál Monínec otevře hlavní sjezdovku již v pátek večer

Monínec - Areál Monínec spustí provoz hlavní sjezdovky již tento pátek v 18 hodin.

Prachatická policie hledá seniora z Vitějovic

Prachatice - Prachatičtí kriminalisté pátrají po pohřešovaném osmašedesátiletém seniorovi.

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT