Strážníci vyjížděli na oznámení drobné krádeže

Dne 3.5. řešila hlídka městské policie drobnou krádež v supermarketu v ulici Ellerova. Strážníci podezřelou z přestupku předvedli na obvodní oddělení Policie ČR za účelem lustrace. Po negativní lustraci odcházela pachatelka s ostudou a pokutou.

Neosvětlený cyklista

Ve večerních hodinách 3.5. řešili strážníci městské policie opět cyklistu, který jezdil na neosvětleném kole. I tento přestupce si vysloužil pokutu. Cílem strážníků není vybírat pokuty, ale snaží se upozornit na nebezpečí takového jednání, protože neosvětlený cyklista je nebezpečný jak sobě, tak i ostatním účastníkům silničního provozu.

Strážníci si všimli hledané osoby

Ve večerních hodinách 3.5. provedla hlídka městské policie v ulici Na Ohradě kontrolu totožnosti muže, u kterého bylo podezření, že odpovídá popisu hledané osoby. Podezření strážníků se potvrdilo, skutečně se jednalo o osobu hledanou Policií ČR. Strážníci tak muže převezli na obvodní oddělení Policie ČR.

Krádeže se nevyplácí

Dne 16.5. vyjížděli strážníci Městské policie Strakonice na oznámení krádeže do supermarketu v ulici Katovická. Pachatel byl hlídkou ztotožněn a převezen na obvodní oddělení Policie ČR za účelem lustrace spáchaných trestných činů. Lustrace byla negativní, přestupce si svým jednáním vysloužil pokutu.

Drobná krádež neprošla

Dne 18.5. byli strážníci přivoláni ke krádeži do supermarketu v ulici Ellerova. Pachatelka byla hlídkou ztotožněna a předvedena na OO Policie ČR za účelem lustrace spáchaných přestupků. Lustrace byla negativní, strážníci přestupek vyřešili pokutou.

Další neosvětlený cyklista

Krátce před půlnocí 19.5. zjistili strážníci městské policie dalšího cyklistu, který jel městem bez osvětlení. Strážníci přestupek vyřešili pokutovým blokem.

Víkendové krádeže

Hned dvě krádeže v supermarketech řešili strážníci o posledním květnovém víkendu. Oba pachatelé byli strážníky ztotožněni a předvedeni na obvodní oddělení Policie ČR za účelem lustrace. Strážníci následně vyřešili události pokutami.