Krádež se nevyplatila
V pátek 1. 6. bylo na služebnu Městské policie Strakonice telefonicky oznámeno zaměstnankyní ze supermarketu v ulici Katovická, že zde zadrželi pachatele drobné krádeže. Na místo byla vyslána hlídka Městské policie Strakonice, která na místě zjistila, že zde přítomný muž odcizil zboží v hodnotě přes dvě stě korun. Strážníci muže vyzvali k prokázání totožnosti. Vzhledem k negativní lustraci vůči této osobě na OO Policie ČR, byla celá záležitost vyřešena následně pokutou v příkazním řízení na místě.

Vadilo mu dopravní značení?
Krátce po půlnoci 2. 6. spatřila hlídka Městské policie Strakonice při kontrole ulice Na Křemelce muže, který z vozovky vzal přenosnou dopravní značku a vhodil ji doprostřed komunikace. Za své jednání si pachatel vysloužil potrestání v podobě pokuty.

Rvačka za dveřmi soukromého bytu
Dne 2. 6. byla na linku Městské policie Strakonice oznámena rvačka v jednom z domů v ulici Dukelská. Na místo byli vysláni strážníci, kterým oznamovatel události sdělil, že byl v bytě své známé napaden mužem, kterého nezná a který se již na místě nenachází. Dále pak uvedl, že ho bolí hlava a požádal strážníky o zajištění lékařského ošetření. Na místo byla stálou službou MP Strakonice přivolána posádka ZZS Strakonice. Strážníci MP na místě setrvali do příjezdu hlídky Policie ČR. Necelou hodinu po incidentu, bylo opět telefonicky oznámeno na linku Městské policie Strakonice, že se pachatel na místo vrátil a osoby z něj mají strach. V tu dobu si již celý případ převzala hlídka OO Policie ČR.

Další injekční stříkačka
V ranních hodinách 4. 6. přijali na služebnu městské policie opět oznámení o nálezu použité injekční stříkačky. Tentokrát v Rennerových sadech. Strážníci injekční stříkačku z místa odnesli k následné odborné likvidaci. Oznamovatelům patří poděkování.

Nálezy registračních značek
V průběhu posledních týdnů bylo ve Strakonicích nalezeno větší množství registračních značek. Všechny tyto nálezy byly předány na MěÚ, odbor dopravy.

Poraněný zajíc byl převezen do Makova
Dne 8. 6. nalezla oznamovatelka v ulici Na Křemelce zraněného malého zajíce. Ten byl strážníky následně převezen do záchranné stanice do Makova.