Opět nález injekčních stříkaček
Ve čtvrtek 24. 1. byly opět nalezeny tři kusy použitých injekčních stříkaček, a to na cyklostezce okolo Volyňky a v ul. U Sv. Markéty, stejně jako 29. 1., kdy se jednalo o nález dalších dvou kusů v ulici Bezděkovská a Povážská. Strážníci městské policie nebezpečný materiál z místa odebrali a předali k následné likvidaci do K - centra.

Žena kradla
Na služebnu Městské policie Strakonice bylo 25.1. telefonicky oznámeno z jednoho ze strakonických marketů v ulici Katovická, že zde zadrželi pachatele podezřelého z drobné krádeže. Na místo byla vyslána hlídka městské policie, která pachatelku za její jednání „odměnila“ v příkazním řízení pokutou.

Mladík více požil, než snesl
V pátek 26.1. přijali na MP oznámení, že za mostem Jana Palacha, směrem k pivovaru, leží na zeleni nějaký muž. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o podnapilého mladíka, kterého strážníci následně předali jeho přítelkyni.

Opět zadržená žena při krádeži
V marketu v ulici Katovická byly 27.1. zadržena ochrankou žena, která nezaplatila u pokladny část zboží, které měla ukryté v kabelce. Jelikož hlídka zjistila, že výše uvedená se již podobného přestupku dopustila, bylo s ní sepsáno oznámení o přestupku a celá věc byla předána k dořešení na odbor vnitřních věcí - oddělení přestupků MÚ Strakonice.

Muž porušil obecně závaznou vyhlášku
V ranních hodinách 28.1. zjistili strážníci městské policie v ulici Bezděkovská ponechaného bez dozoru a bez náhubku psa, křížence ras pitbull se stafordem. Svým jednáním se majitel tohoto psa dopustil přestupku, za který byl na místě vyřešen v příkazním řízení.

Poraněný pták byl převezen do Makova
Krátce po poledni 28.1. nalezla žena na cestě u dětského hřiště na Podskalí zraněného ptáka. Opeřenec byl strážníky následně převezen do záchranné stanice do Makova.

Na plně zabezpečeném železničním přejezdu ve Střelských Hošticích se střetla vlaková souprava s traktorem.
U Střelských Hoštic se střetl vlak s traktoremMuž si ustlal na Palackého náměstí
Řidič, který projížděl krátce před třetí hodinou noční 29.1. po Palackého náměstí, nahlásil na služebnu městské policie, že zde na chodníku leží nějaký muž. Strážníci zde podnapilého muže nalezli a následně předali kamarádům, se kterými odešel do místa bydliště.

Na skateboardu po silnici a v protisměru
Za neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci byl v nočních hodinách 29.1. vyřešen v příkazním řízení mladý muž, který jel po komunikaci Písecká na skateboardu v protisměru. Když jej zastavovala hlídka městské policie, snažil se jim mladík ujet.

Nálezy injekčních stříkaček
Dva kusy použitých injekčních stříkaček byly nalezeny 29.1. v ranních hodinách v ulici Bezděkovská, v odpoledních pak v ulici Povážská. Obě byly strážníky převezeny k odborné likvidaci.

Roztržitý majitel vozidla
V odpoledních hodinách 30.1. bylo na služebnu městské policie oznámeno, že v ulici Podskalská je zaparkované vozidlo, u něhož majitel zřejmě zapomněl klíčky v zámku v zavazadlovém prostoru. Strážníci vozidlo uzamkli a nechali majiteli vzkaz. Následně se majitel vozidla ozval a klíče mu byly předány.