Ani drobná krádež neprošla
Strážníci vyjeli 15. března na oznámení pracovníka jednoho z místních supermarketů, ve kterém zachytili drobnou krádež zboží. Na místě byla zjištěna totožnost pachatele a vzhledem k přestupku proběhla i lustrace na OO PČR. Lustrace byla negativní, pachatel odešel s pokutou v příkazním řízení.

Kombinace léků a alkoholu probudila sousedy
Krátce po půl druhé ráno 16. března byl oznámen velký hluk v jednom z bytů v ulici Ellerova. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že majitelka bytu křičela na svého syna, který je vážně nemocný a zkombinoval léky spolu a alkoholem. Dále strážníkům uvedla, že syn již spí a křičet už tedy nebude. Situace se však hodinu poté opakovala. Hlídka opět vyrazila na místo, již společně s hlídkou ZZS, kterou zavolala majitelka bytu z obavy o zdravotní stav svého syna. Po vyšetření ZZS, která pacienta neodvezla, uvedla majitelka strážníkům, že syna převeze do nedaleké obce k rodině, kde nebudou rušit noční klid. Přestupek byl řešen pokutou.

Velký křik z bytu rodiny s dětmi sousedy vystrašil
V podvečerních hodinách 18. března byl v ulici V Ráji sousedy oznámen křik pocházející ze sousedního bytu, kde jsou i malé děti. Po příjezdu hlídky již žádný křik slyšet nebyl. Strážníci jednali s obyvateli bytu nejprve přes okno a poté byli pozváni dovnitř, kde se přesvědčili o tom, že jsou děti v pořádku. Nebylo zde tedy zjištěno žádné protiprávní jednání.

K seniorce se dostala pomoc včas
Hlídka strážníků městské policie vyjížděla 17. března na oznámení od rodinného příslušníka seniorky, který se nemůže dostat bytu a z bytu je slyšet sténání. Strážníci po příjezdu na místo a zjištění situace, přivolali ZZS. Jeden ze strážníků vylezl přes balkony do patra, kde přes balkónové dveře vstoupil do bytu. Žena byla při vědomí, ale nemohla se pohybovat. Strážníci seniorce poskytli první pomoc a k dalšímu ošetření byla převezena strakonické nemocnice.

Kouř prozradil návštěvníky neobydleného domu
Dne 19. března se strážníci městské policie všimli kouře u jednoho z neobydlených domů v ulici Holečkova. Po kontrole domu zjistili přítomnost dvou osob, které uváděly, že mají pobyt v domě povolen. Povolení nebylo možné ověřit, proto byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si událost převzala k dalšímu šetření.