Nález injekční stříkačky

V podvečerních hodinách 15.3. přijali na MP oznámení o nálezu injekční stříkačky v ulici Sokolovská. Strážníci nález z místa odstranili a převezli k následné likvidaci. Nálezci patří poděkování.

Injekční stříkačky byly i ve stoce

Hned několik kusů použitých injekčních stříkaček bylo nalezeno krátce po poledni 16.3. při čištění stoky za parkovištěm U Sv. Markéty. Všech šest kusů bylo převezeno hlídkou městské policie k likvidaci. Oznamovateli a nálezcům patří poděkování.

Muž byl předán do rukou lékařů

Krátce po 20. hodině 16.3. nalezli strážníci městské policie u křižovatky ulic Katovická, Podskalská, na komunikaci ležícího muže, který se nemohl sám ze země zvednout. Vzhledem k tomu, že muž hovořil o tom, že byl na místě přepaden a oloupen, přivolala hlídka na místo jak ZZS, tak i Policii ČR. Muž byl dezorientovaný a komunikoval velmi zmateně. Poté, co přijela hlídka OO Policie ČR, již svá tvrzení o údajném přepadení popřel. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu byl posádkou ZZS převezen do místa bydliště.

Chtěl před hlídkou utéct

Krátce po půlnoci 17.3. byl v ulici Bavorova zastaven řidič motorového vozidla, který byl podezřelý z řízení vozidla po požití alkoholu. Po vystoupení z vozidla byl řidič vyzván k předložení dokladů a poté k podrobení se orientační dechové zkoušky. Toto však odmítl a dal se před strážníky na útěk. Přeskočil zábradlí do ulice Lázeňská a poté se snažil utéct podchodem směrem na Podskalí. Zde byl strážníky dostižen. Vzhledem k tomu, že se stále pokoušel před hlídkou utéct, nasadili mu strážníci pouta. Poté byl předán hlídce Policie ČR.

Drobná krádež neprošla

Mladou ženu, která se snažila odcizit zboží, přistihla ochranka supermarketu v ulici Katovická 18.3. Pachatelka byla strážníky převezena na Policii ČR, kde bylo lustrací zjištěno, že se v minulosti nedopustila žádné majetkové trestné činnosti. Strážníci přestupek vyřešili pokutou.

První pomoc dorazila včas

Dne 19.3. přijali na služebnu městské policie prosbu o pomoc od muže, kterému se doma udělalo nevolno. Strážník stálé služby ihned telefonicky zajistil příjezd posádky ZZS Strakonice, která muže ošetřila a převezla do nemocnice k dalšímu vyšetření.

Popíjení na zakázaném místě se prodražilo

Během pravidelné kontroly ulice Na Ohradě zjistili strážníci muže, který požíval alkoholické nápoje v místě, kde je toto zakázáno obecně závaznou vyhláškou Města Strakonice. Přestupek byl vyřešen pokutou.

Krádeže se nevyplácí

Dne 22.3. vyjížděli strážníci Městské policie Strakonice na oznámení krádeže do jednoho z marketů v ulici Katovická. Pachatel byl hlídkou ztotožněn a převezen na obvodní oddělení Policie ČR za účelem lustrace spáchaných trestných činů. Lustrace byla negativní, přestupce si svým jednáním vysloužil pokutu.