Nehoda si vyžádala tři zranění

Na železničním přejezdu u obce Černěves na Vodňansku zasahovali 19. února vodňanští hasiči u srážky vozidel značek Renault Thalia a VW Passat. Nehoda si vyžádala zranění tří osob. Hasiči provedli protipožární opatření a vyteklé provozní kapaliny na vozovce zasypali sorbentem.

Při kolizi dvou aut šlo jen „o plechy"

Za městem Vodňany ve směru na Číčenice likvidovali vodňanští profesionální hasiči v úterý 17. února kolem 6. hodiny ranní následky nehody dvou osobních automobilů. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Zásah byl proveden na žádost Policie ČR.

Ve výtahu zůstali uvězněni lidé

Profesionální hasiči z vodňanské stanice vyjeli ve svém městě k vysvobození osob ze zaseknutého výtahu. Stalo se tak ve středu 18. února kolem 22. hodiny. Jednotka však byla ještě v průběhu jízdy odvolána, výtah se podařilo otevřít i bez pomoci hasičů.

Ze zaparkovaných motorek tekl benzin

Monitoring neznámého zápachu provedli hasiči ve sklepních prostorách panelového domu v ulici Kosmonautů ve Strakonicích v pondělí 16. února. Zjistili, že zápach pochází z benzinu ze zaparkovaných motorek. Událost si převzali k řešení policisté.

V noci navštívil sklad techniky

Neznámý pachatel v noci z 19. na 20. února vnikl do skladu techniky zemědělského družstva, odkud vyjel na prostranství před skladem s traktorem značky Zetor a dále popojel s manipulátorem značky Dieci Agri Plus. U manipulátoru poškodil levé dveře včetně skleněné výplně. Škoda byla odhadnuta na více než 20 tisíc korun. Vodňanští policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci a přečinu poškození cizí věci. Tímto žádají každého, kdo mohl být svědkem události a mohl by podat jakékoliv informace vedoucí k objasnění popsaného přečinu, aby tak učinil na Obvodním oddělení Policie ČR ve Vodňanech, ulice Dr. Hajného 22, případně na 974 237 730 či lince 158.

Ilustrační foto.Dětem dluží peníze za více než dva roky

Osmatřicetiletý muž ze Strakonicka už od července 2012 neplní řádně vyživovací povinnost na své dvě děti. Podle vyjádření oznamovatelky tak na výživném 
v současné době dluží téměř 115 tisíc korun. Policie případ řeší jako přečin zanedbání povinné výživy.

Skákali po stole, pak napadali hosty baru

Policisté minulý týden vyslechli tři muže kvůli výtržnictví a vandalismu 
v baru ve Volyni. K události došlo o silvestrovské noci. Muži házeli židlemi, rozbíjeli sklenice a skákali po kulečníkovém stole. Pak dokonce začali napadat ostatní hosty. Nyní je čeká soud.