Od 12. března policisté šetří případ krádeže peněženky na nádraží ČSAD ve Strakonicích. Kabelku s mobilním telefonem, peněženkou, doklady a finanční hotovostí si podle policejní mluvčí Jaromíry Novákové žena odložila na lavičku a poodešla k nástupišti vyprovodit a rozloučit se s příbuznou. "Když se vrátila k lavičce, kabelka i s věcmi byla pryč," uvedla.

Doplnila, že policisté zjistili, že odcizenou kartu ještě v den krádeže použily dvě osoby v Českých Budějovicích, kde se pokusily o neoprávněný výběr hotovosti z bankomatu. Při výběru je ale zachytila bezpečnostní kamera.

Soud s řidičem čtyřkolky.
Drogy a alkohol. Na čtyřkolce ohrozil život malé holčičky a její babičky

Policisté se nyní obracejí s žádostí o spolupráci na veřejnost, která by mohla pomoci při ustanovení totožnosti osob na snímcích z kamery a přispět tak k objasnění případu. Veškeré informace k osobám zachyceným na fotografiích předejte policistům prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158 nebo tel. č. 974 237 700.

"Opětovně upozorňujeme občany na rizika spojená s krádežemi kabelek. Nikdy nenechávejte své věci bez dozoru. U platební karty neponechávejte PIN kód ke kartě a peněženky i další doklady, pokud možno, ukládejte do vnitřních kapes kabelky. Vždy pamatujte, že pachatelům stačí sebemenší chvilka, aby se zmocnili odložených věcí," apeluje Jaromíra Nováková.