Podle policejní mluvčí Jaromíry Novákové řidička (42 let) vozidla Škoda Fabia jedoucí ve směru od Vacova do Čestic nezvládla řízení, nedobrzdila a zezadu narazila do před ní jedoucího automobilu Renault Megane Scenic, ve kterém cestovala žena se třemi dětmi.

"Renault po nárazu přistál ve zdi domu. Jedno z dětí utrpělo lehké zranění. Následky ale mohly být fatální. Když řidička fabie vylezla z vozu a promluvila, bylo více než jasné, že je pod vlivem návykových látek. Její chování bylo zmatené a pohyby nekoordinované. Obě řidičky se na výzvu policistů podrobily dechové zkoušce, kdy u obou vyšly s negativním výsledkem. A tak u řidičky Škoda Fabie policisté provedli ještě orientační test na přítomnost psychotropních látek. Výsledek ukázal přítomnost na látky amfetamin/metamfetamin," uvedla Jaromíra Nováková.

Na Barrandovském mostě skončilo pronásledování auta ukradeného ve Strakonicích.
VIDEO: Policisté pronásledovali řidiče v kradeném autě

Lékařské vyšetření spojené s odběrem krve a moči žena odmítla. A co víc, za volantem podle mluvčí neměla co dělat, jelikož má uložený zákaz řízení všech motorových vozidel.

"Policisté jí zakázali další jízdu, vozidlo nechali odtáhnout a na místo přivolali záchrannou službu. Proti ženě zahájili trestní stíhání pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," doplnila mluvčí.