Informaci Deníku potvrdil mluvčí policie Milan Bajcura. „Jedná se o vraždu dvou žen,“ uvedl s tím, že více zatím policie nebude zveřejňovat.

Podle informací Deníku později nedaleko místa činu srazil vlak muže, jehož rukou ženy – matka s dcerou – zemřely.

Na místě byli kriminalisté a písečtí policisté, kteří prošetřovali okolnosti tragické události a vyslýchali svědky. Více informací by měla policie zveřejnit v pátek.

V Boru u Protivína došlo k dvojnásobné vraždě.
Protivínskem otřásá dvojnásobná vražda

Na Písecku jde o čtvrtou a pátou oběť vraždy v letošním roce. Na začátku ledna byli zavražděni manželé v mobilheimu u Dobešic a muž, kterého ubodal provozovatel restaurace nedaleko Písku.

Letošní mordy na jihu Čech:
NOŽEM ZABIL HOSTAV neděli 7. ledna 2018 v restauraci v chatové oblasti u Vrcovic na Písecku se po taneční zábavě něco zvrtlo a rozepře dvou mužů skončila tragédií. Osmatřicetiletý provozovatel podniku napadl stejně starého hosta nožem. Po pobodání do hlavy, hrudníku a břicha muž zemřel.
VRAŽDA A SEBEVRAŽDAO den později v pondělí 8. ledna 2018 byla v domku na budějovické Lidické třídě nalezena mrtvá těla muže a ženy. Policisté zjistili, že muž sedmdesáti ranami nožem ubodal svoji dlouholetou přítelkyni, podřezal domácí zvířata a následně spáchal sebevraždu nalehnutím na motorovou pilu.
MRTVÍ MANŽELÉNa Písecku se ve stejný den, tedy 8. ledna 2018, přišlo na další tragédii, jejímiž oběťmi byl manželský pár bydlící v mobilheimu v Dobešicích. Zavražděného 59letého muže a o pět let mladší ženu objevil večer syn. Brutálně je ubodali muž a žena ze Slovenska, kteří byli záhy zadrženi v Rumunsku.

Policie vyšetřuje dvojnásobnou vraždu u Dobešic.
Další tragédie na Písecku: Manželský pár zavraždil neznámý pachatel

Podle vedoucího oddělení obecné kriminality jihočeské policie Oto Šojsla je při objasňování vraždy základem důsledné ohledání místa činu. „Tam kdybychom udělali chybu, už bychom to nenapravili. Na tom spolupracují vyšetřovatel, technik a operativa, která hned získané informace ověřuje. Může to trvat třeba i osm hodin,“ vysvětlil. Policisté na místě posbírají co nejvíce stop. Když najdou protistopu v databázi, mají vyhráno.

Druhou fází je vyhodnocení a prozkoumání vztahů oběti. Náročné je vyšetřování, když je pachatel zcela bez vazeb na poškozeného nebo nejsou svědci.

Právě výpovědi svědků jsou pro vyšetřovatele zcela zásadní. „Každý policista musí být tak trochu i psycholog. Je potřeba navázat s vyslýchaným kontakt,“ říká Oto Šojsl. 

Smrt muže a ženy v Rožnově vyšetřuje policie zatím jako sebevraždu i jako násilný trestný čin.
Výsledky pitvy dvou mrtvých z Rožnova zatím neznáme