Hned několikrát zaměstnal ostrahy marketů muž (56). Druhý říjnový den odpoledne si došel pro dvě flašky rumu za 580 korun do Billy, další den nafasoval dvě becherovky za 340 korun v Lidlu. „Když si pro něj strážníci přijeli, byl tak opilý, že ho záchranka musela odvézt na internu. Ale pokoj si nedal. Uprostřed měsíce završil hattrick krádeží v Kauflandu,“ uvedla tisková mluvčí strakonických strážníků Jaroslava Krejčová. Dosud tento muž nastřádal do registru přestupků 11 záznamů a inkasoval pokuty v celkové výši přes 105 tisíc korun.

Labužnický nákup si v Bille u strakonického nádraží vybrala žena, kterou načapaly prodavačky. Platit zřejmě nehodlala, protože, když se na ní přišlo, obsah své tašky vysypala na zem a utekla. „Prodavačky informovaly strážníky. Hlídka si zlodějku ofotila z kamerového záznamu a během chvilky ji vedla zpět do prodejny. Jednalo se o pětatřicetiletou ženu bydlící kousek od Prahy,“ dodala k případu mluvčí Jaroslava Krejčová. Žena si chtěla odnést zboží za celkem 938 korun. V odhozeném lupu se našla nutella, salám Křemešník, kabanos, Niva a žena myslela i na svého psího kamaráda, kterému opatřila psí pochoutky.

Ale zloději neberou jen jídlo. Uhrančivé oči chtěla mít zřejmě žena (29), která v Kauflandu sebrala umělé řasy a nástroje na jejich aplikaci. Nejenže si zboží za 390 korun nakonec neodnesla, ale ještě dostala blokovou pokutu.

Za září a říjen řešila městská policie 13 takových případů.