„Ženský hlas na druhém konci telefonu obratně a přesvědčivě ženě vysvětlil, že její účet napadl hacker a odchází z něj peníze. Následně předala hovor svému údajnému kolegovi, který pocit strachu o ztrátu financí u ženy ještě prohloubil a postupně ji zmanipulovat tak, že provedla kroky, ke kterým jí postupně navedl," uvedla tisková mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.

Žena si do telefonu stáhla aplikaci pro vzdálený přístup „Teamviewer“ a přihlásila se do svého internetového bankovnictví. Přesně podle pokynů převedla peníze ze svého spořicího účtu na svůj běžný účet a provedla tři převody peněz na cizí účty. Žena těmito kroky podvodníkovi poslala více než 50 000 korun.

Lukáš byl nadšeným sportovcem. Miloval kolo, běh, hory a především svou rodinu a přátele.
Sportovec Lukáš se ke své rodině už nevrátil. Přátelé chtějí pomoci sbírkou

Podle policistů podvedená žena není rozhodně jediná. „Stejné či podobné případy řešíme denně. Proto opětovně všechny občany varujeme před internetovými podvodníky. Žádná banka ani policie nepožadují přihlašovací či osobní údaje po telefonu," upozorňuje policejní mluvčí na praktiky podvodníků.

Pro kontakt s bankou by lidé měli využít oficiální informační linku banky. Než začnete vyplňovat jakékoli přihlašovací údaje ke svému účtu na základě telefonátu nebo zaslaného odkazu, kontaktujte Policii ČR, Buďte obezřetní a nevěřte lidem na druhém konci aparátu, které neznáte a nikdy jste je neviděli.