Vyhrožováním, že ukončí svůj život, chtěl osmatřicetiletý muž v pátek odpoledne donutit svoji přítelkyni, aby na něj nepodávala trestní oznámení.
„Žena přišla řešit svůj problém na městský úřad, odkud nám pracovník radnice volal,“ řekl velitel strážníků Milan Michálek. Žena (25), bytem v Ostravě – Porubě, uvedla, že byla okradena. Dále uvedla, že veškeré doklady má ve vozidle. „Strážník, který byl vyslán případ vyřešit, ji odvezl k marketu, kde měla vůz. Poté ji převezl na obvodní oddělení policie, kde na muže podala trestní oznámení,“ pokračoval Michálek.

Když si už žena brala svoje doklady, přišel na místo i její přítel, který uvedl, že pokud na něj podá trestní oznámení, tak skočí do řeky. Hned nato odešel ulicí Katovická směrem k mostu Jana Palacha.

V objektivu kamer

Strážník se muže snažil najít za pomoci kamerového systému. Vzápětí byla muži na proti vyslána druhá hlídka MP Strakonice. Za pomoci kamerového systému byl muž viděn, jak jde na most Jana Palacha, ale zde již kamery tyto prostory nezabíraly. „Hlídky muže krátce před 16. hodinou dostihly na mostě J. Palacha, jak má sundánu jednu botu a stojí již za zábradlím směrem k pivovaru nad řekou Otavou. Strážníci ho chytli a vtáhli zpět přes zábradlí na chodník a zde ho omezili na osobní svobodě a nasadili mu pouta,“ doplnil Michálek.

Na místo byla přivolána hlídka PČR a záchranka. Muž pak byl převezen za doprovodu PČR do Lnář.