Majitel novostavby přišel o nářadí

Do novostavby rodinného domu v obci Bezdědovice vnikl v průběhu čtvrteční noci zloděj. Přes garáž se dostal do patra stavby, ze kterého odcizil elektrickou úhlovou brusku a elektrickou vrtačku včetně nástavce na míchání stavebních směsí. Majiteli novostavby způsobil škodu přes 6000 korun.

Telata zmizela přímo z louky

Z pastviny mezi obcemi Měkynec a Pivkovice, v místě zvaném Oběšená, v době od 1. října do 12. listopadu odcizil neznámý pachatel bez použití násilí dvě telata. Vzniklá škoda se odhaduje na 16 000 korun. „Po pachateli pátrají vodňanští policisté,“ uvedla policejní tisková mluvčí Jaromíra Nováková.

Zaparkovaný vůz zmizel beze stopy

Škodu za nejméně 300 tisíc korun způsobil neznámý zloděj majiteli osobního automobilu VW Passat. Ten ho v sobotu odpoledne zaparkoval a zamkl v jedné ulici ve Strakonicích. Když se v neděli po obědě vrátil, stříbrný, čtyři roky starý automobil byl pryč. Policisté vyhlásili po odcizeném voze celostátní pátrání.

Zloděj vzal televizi i nakládané okurky

Dvoje hodiny, barevnou televizi, pivo, tvrdý alkohol, víno, ale i 20 sklenic zavařených okurek odcizil neznámý zloděj ze sklepa v domě v ulici Družstevní ve Strakonicích. Dovnitř vnikl po vytržení kovové petlice s visacím zámkem. Vznikla tak škoda za 4610 korun. Ke krádeži došlo někdy v době od 16. února do 28. září.

Chmaták se vybavil nářadím

Škodu za 17 000 korun způsobil dosud neznámý pachatel, který se v noci na čtvrtek vloupal do kontejneru na nářadí na pozemku u novostavby v Blatné. Z kontejneru odcizil elektrické vrtačky, plynový hořák na izolaci s 10kg PB láhví, třídílný hliníkový žebřík a plastový kbelík se zednickým nářadím.

Peněženka v autě zlákala lupiče

Během čtvrtka vnikl neznámý pachatel po překonání zámku pravých předních dveří do uzamčeného osobního automobilu Škoda Felicia Pick-up. Z mikiny zavěšené na sedadle spolujezdce odcizil pánskou peněženku s600 korunami a dále doklady. Majiteli věcí tak pachatel způsobil škodu ve výši 1000 korun. Stejná škoda se odhaduje i na poškozeném zámku.