Majitel domu v ulici Rybniční v neděli dopoledne oznámil na policii, že na jeho pozemku se v noci pohyboval zloděj a napáchal tam škodu za přibližně 50 000 korun. Na místo se dostavila i psovodka se psem Metisem. Ten bez zaváhání na místě vyhledal pachovou stopu, po které ji zavedl až k samotnému pachateli ke slepému rameni řeky Blanice. Jednadvacetiletý muž nekladl žádný odpor a hned na místě se k činu doznal.

Vneděli včasných ranních hodinách přelezl plot u domu. Na pozemku vnikl do neuzamčeného kolového rypadla. Stroj nastartoval a při pojíždění poškodil další dvě zaparkovaná rypadla. Z kabiny odcizil skříňku se zabudovaným autorádiem a reproduktorem, které ale nechal na místě. Z druhého stroje opět vytrhl autorádio a odcizil LCD monitor k DVD přehrávači. Zaujal ho i nezajištěný nákladní automobil avia, který se také pokusil nastartovat. Po neúspěchu alespoň vytrhl se zásuvky autorádio. Dále vzal i tři svazky klíčů od zaparkovaných strojů, které po zadržení předal policistům. Odcizený LCD monitor nalezli muži zákona v poli za městem.

Ukázalo se však, že mladík toho má na svědomí víc. V noci na neděli ještě vnikl nezjištěným způsobem do domu v ulici Jiráskova a do domu služeb na Žižkově náměstí. Zprvního místa se pokusil odcizit sekačku na trávu, kanystr spěti litry motorové nafty a audio kazety, vše v celkové hodnotě 5700 korun. Byl však přistižen majitelem domu, který přivolal policejní hlídku. Do kadeřnictví v domě služeb vnikl po rozbití oken a z prostoru mezi nimi odcizil světelnou reklamu. Škoda vtomto případě byla necelých 6000 korun.

Další trestnou činnost tohoto chmatáka nyní rozkrývají vodňanští policisté. Zadržený muž byl skončil v policejní cele a byl na něj podán návrh na uvalení vazby.