V neděli kolem 13. hodiny bylo na služebnu městské policie telefonicky oznámeno jedním mužem, že mu byl ve vlaku, když se otočil, aby si cvakl jízdenku, odcizen modročerný batoh z notebookem. „Muž dále uvedl, že batoh mu odcizil blonďák v černé bundě a utíkal směrem k marketu Billa. Muž byl odkázán, aby provedl oznámení i na PČR,“ řekl strážník Martin Dvořák.

Na kontrolu nádraží a okolí byli vysláni strážníci Městské policie Strakonice. Dále se muže vydal hledat otec oznamovatele, který je rovněž zaměstnán jako strážník MP Strakonice.

Pět minut po 13. hodině jeden ze strážníků uviděl, jak muž, podobný popisu, přechází přes přechod pro chodce od podniku Fezko do ulice Ellerova. Vyzval tohoto muže, aby prokázal svoji totožnost. Ten odmítl výzvě vyhovět a zrychlil chůzi ulicí Ellerova. „Strážník opakovaně tohoto muže vyzval zákonnou výzvou ,Jménem zákona zastavte, nebo bude použito donucovacích prostředků,“ doplnil Dvořák.

Muž na opětovné výzvy nereagoval a začal utíkat. Strážník, který ho kontroloval, za ním vyběhl, přičemž muž odhodil batoh. Strážník ho dostihl asi po dvaceti metrech a dle par. 76, odst. 2 trestního zákona ho omezil na osobní svobodě a nasadil mu pouta.

Před půl druhou se místo se dostavila hlídka PČR Strakonice, která převzala odhozený batoh a zajistila pachatele. „Při omezení na osobní svobodě a použití pout nedošlo ke zranění pachatele,“ dodal Martin Dvořák.

Jednalo se o muže ve věku 23 let z Blatenska.