Na silnicích okresu se o víkendu událo celkem pět dopravních nehod. Hmotná škoda je 146 000 korun. Nejčastější příčinou byl nesprávný způsob jízdy.

V sobotuv 7.30 hodin. došlo nakomunikaciv katastru obce Jinín,havarovalřidič s automobilemMazda 323. Jel po silnici ve směru od Strakonicna Vodňany se během jízdy přestal plně věnovat řízení (usnul) a vjel vpravo mimo vozovku dopříkopu. Nejprve narazil přední částí do plastového patníku. Rozjeté vozidlo pokračovalo v jízdě silničním příkopem, ažse zastavilopravou přední částio vzrostlý strom. Po střetu se stromem se vůz převrátil na střechu. Dechová zkouška na alkoholměla negativní výsledek. Ke zraněním nedošlo. Způsobená škoda se odhaduje na 21 000 korun.

V sobotuve 23 hodin došlo k havárii na Vodňansku. Řidič osobního automobilu škoda jel posilnici ve směruod Vodňan na Strakonice, kde mu za odbočkouna obec Křtěticevběhl z pravé strany do jízdní dráhy zajíc. Řidič již nestačil střetu zabránit.Ke zranění osob nedošlo. Hmotná škoda na vozidle se odhaduje na 30 000 korun.