Blatenští policisté šetří případy vloupání do rekreačních chalup v obci Bezdědovice část Dobšice. Neznámý pachatel či pachatelé vnikli do rekreačních domu násilím, a to dveřmi či oknem. Místnosti důkladně prohledali a zaměřili se především na starožitnosti. Majitelům tak způsobili celkovou škodu dosahující 83 000 korun. Celkem navštívili čtyři domy sloužící k rekreaci. Podle poškozených se pachatelé v okolí pohybovali někdy v rozmezí od konce roku do neděle 13. ledna.

V první chalupě pachatel zkonzumoval sušenky a víno, poškodil zařízení a odcizil skleněnou skříňku a nástěnné kyvadlové hodiny. Majitelce tak způsobil škodu ve výši 20 000korun. Z dalšího domu odnes vzduchovku ČZ, dalekohled a různé keramické nádobí. Škoda na odcizených věcech činí 4500 korun.

Nezvanou návštěvu měli i další dva majitelé místních domů. Zde zmizelo dámské oválné zrcadlo, dvě kupecké váhy s mosaznými miskami, látkový vyšívaný obraz a další drobné věci, vše v hodnotě 15 000 korun. V posledním domu chyběl dalekohled, varná konvice, tři mosazné poháry s německým motivem. Majitelce vznikla škoda 37 600koruna na zařízení více než 3000 korun.

Další oznámení o vykradené rekreační chalupě bylo z Drahenického Málkova. Majitel po příjezdu na chalupu zjistil, že u chalupy má rozbitéokno a uvnitř chybí kulatý dřevěný stolek, dřevěné skříňové hodiny, obraz s motivem alpského mlýna, kufr s elektrickým nářadím, rozbruska, aku vrtačka, benzinová řetězová pila a horkovzdušná pistole. Škodu na odcizených věcech majitel vyčíslil na 22 000 korun a na poškození necelé dva tisíce korun.