V areálu místní firmy Agrokat začalo v úterý krátce před půl jedenáctou večer hořet. Oheň zachvátil prostor, kde se vyrábějí peletky. To jsou brikety z biomasy, které se používají jako palivo.

Jednalo se o halu tvořenou ocelovou konstrukcí o rozměrech 70x12 metrů, pod jejíž střechou se nacházela nejen linka na výrobu již zmíněných peletek, ale i skladovací prostory.

Plameny pohltily jak uskladněné suroviny – slámu, seno a podobně, tak i samotné technologické zařízení. „Škoda se podle prvních odhadů vyšplhala zhruba do výše dvou milionů korun. Konkrétní příčina celé události je však stále v šetření policistů,“ informoval včera operační strakonických hasičů.
Na uvedeném místě zasahovaly od noci dvě jednotky profesionálních hasičů a dvě dobrovolné, všechny čtyři ze Strakonic. Dále to byly rovněž sbory z Katovic a nedalekých Střelských Hoštic. Ještě včera v dopoledních hodinách byli na místě spolu se strakonickými profesionály také dobrovolní hasiči z Katovic i Střelských Hoštic. To už bylo ale v plném proudu také vyklízení haly.

Katovická společnost Agrokat provozovala zmíněnou halu teprve tři měsíce. „Do jednoho měsíce bychom však chtěli výrobní linku alespoň provizorně zprovoznit,“ vyslovil včera za firmu předpoklad Karel Chval. Tedy, pokud jde o hlavní výrobní zařízení. Obnova skladu i zásob podle něj nejspíš potrvá mnohem delší dobu.