Hmotná škoda na vozidlech se odhaduje na 450 000 korun. Mezi příčiny patřila nepřiměřená rychlost a nesprávný způsob jízdy. V pondělí od 6 do 8 hodin, kdy byly některé silniční úseky namrzlé, došlo ke čtyřem dopravním nehodám - v Třebohosticích, u Kbelnice, u Vítkova a ve Střelských Hošticích.
Řidiče překvapila namrzlá vozovka, na které dostali se svým vozidlem smyk. Silnice ve směru na Písek je v zimním období velmi častý nehodový úsek.

Nehoda u Střelských Hoštic

V pondělí v 7.25 hodin došlo na komunikaci katastru obce k havárii osobního automobilu Fiat Barchetta. Řidič jel ve směru od Horažďovic do Střelských Hoštic, kde při projíždění mírné levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy a na kluzké, namrzlé vozovce dostal s vozidlem smyk, který se mu nepodařilo vyrovnat. S vozidlem havaroval v pravém silničním příkopu, kde se převrátil na střechu. Hasiči museli přivolat automobilový jeřáb. Při nehodě došlo k lehkému zranění řidiče. Škoda na vozidle se odhaduje na 70 000 korun.

U Kbelnice

V 6.20 hodin došlo k dopravní nehodě na komunikaci ve směru od Písku na Kbelnici. Řidička vozidla Fordu Fiesta při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobila rychlost, na namrzlé vozovce dostala smyk, který se jí nepodařilo vyrovnat a havarovala v pravém silničním příkopu ve směru jízdy. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidičky. Hmotná škoda činí 15 000 korun.

U Vítkova

Na silnici ve směru od Písku na Strakonice se stala nehoda v pondělí v 6.35 hodin. Řidička vozidla Renault Clio za obcí Dobev před odbočkou na Vítkov v pravotočivé zatáčce nepřizpůsobila rychlost a na zledovatělé vozovce dostala smyk. Vyjela vpravo mimo vozovku, kde sjela do pravého silničního příkopu. Vůz musel vyprošťovat jeřáb. Škoda na vozidle policisté odhadují na 30 000 korun.