Příčinou byla nepřiměřená rychlost (2x), nesprávný způsob jízdy (3x). Ke zranění osob naštěstí nedošlo.

Ve čtvrtek ve 12 hodin se stala nehoda na Volyňsku. Řidiči vozidelpeugeot a Škoda Felicia jeli posilnici ve směru od obce Volyně na Vimperk. Řidič vozidla peugeot, jedoucí jako první, začal najíždět do levého jízdního pruhu, aby odbočil vlevo na účelovou komunikaci vedoucí do obce Malenice.Řidič vozidla Škoda Felicia combi zjedoucí za ním nedodržel dostatečnou bezpečnostní vzdálenost a svou přední částí vozidla narazil do peugeotu. Vozidlo Peugeot bylo po střetu odraženo vlevo do silničního příkopu, kde narazilo do stromu. Škoda na vozidlech se odhaduje na 45 000 korun.

Ve 13.15 hodin vyjížděli policisté do Blatné, kde se v ulici J. Wericha stala nehoda s odhadovanou škodou 10 000 korun. Řidič jízdní soupravy nákladního automobilu s přívěsem jel ve směru na obec Bělčice. V ulici J. Wericha z důvodu vzniklé situace v silničním provozu zastavil a při opětovném rozjezdu vpřed omylem zařadil zpáteční chod. Při sešlápnutí plynu pak narazil přívěsem do vozidla, které stálo na ním.

Další nehoda se stala v 15.30 hodin u Nišovic na Volyňsku. Zde došlo ke střetu tří vozidel. Všechna tři jelave směru od obce Vimperk na obec Volyně. Řidič prvního vozidla Toyota Previa, ve chvíli, kdy spatřil v protisměru předjíždějící nákladní automobil, zpomalil. Druhý řidič zareagoval stejným způsobem a zabrzdil. Třetí řidičv pugeotu už nestačil dobrzdit své vozidlo, tudíž nedodržel dostatečnou bezpečnostní vzdálenost a narazil do Škody Fábie. Ta se odrazila na první vozidlotoyota. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Celkovou škodu policisté předběžně odhadli na 90 000 korun.

V 17.35 hodin havaroval řidič vozidla BMW v silničním příkopu nedaleko Cehnic. Řidič, který jelve směru od obce Cehnice na obec Drahonice, začal na rovném úseku brzdit. Jak uvedl, viděl v protisměru předjíždět nákladní automobil. Při brždění však s vozidlem dostal smyk, který se mu již nepodařilo a havaroval v silničním příkopu. Škoda na vozidle je 30 000 korun.