Když v pondělí 7. ledna začalo kolem 11. hodiny pršet, bylo jen otázkou několika minut, aby na komunikacích a chodnícíh vznikl ledový příkrov.

Za tuto dobu byly na operační středisko PČR nahlášeny čtyři nehody. Jednu ale nakonec policisté neřešili, protože u ní nedošlo kžádné škodě. Při jedné nehodě, a to vKatovicích, se do kolize připletly minimálně čtyři osobní automobily. Strážníci městských policií ve Strakonicích, Blatné a Vodňanech vyzývali majitele chodníků kjejich ošetření, ale nikde nebyl zaznamenán žádný větší problém. Největší problémy s náledím vznikaly na kostkách. Zdravotnická záchranná služba ve Strakonicích kžádnému úrazu, který by však souvisel snáledím, nevyjížděla.
"Je to peklo. Když jsem vyjížděl z Plzně, šlo to. Ale u Horažďovic jsem chytil déšť a po několika kilometrech už to byla souvislá klouzačka. Musí se jet krokem," řekl nám kolem 13. hdoiny řidič, jedoucí směrem na České Budějovice.
 
 
Na pondělní náledí doplatil také řidič renoultu, jedoucí směrem ze Strakonic na Cehnice (foto). U obce Jinín nezvládl řízení a skončil vlevém příkopu. Podle informací získaných přímo na místě nehody utrpěl naštěstí jen lehké úrazy, spíše oděrky.