Uklízečka z ČSAD STTRANS ohlásila ve čtvrtek po osmé hodině večer telefonicky na služebnu městské policie, že při provádění úklidu v budově autobusového nádraží našla na WC ženu, která se chtěla podřezat: „Má řezné rány na zápěstí.“

Jednalo se o ženu ve věku 37 let z Prahy.

Na místo se ihned dostavili strážníci. „Se ženou, která chtěla spáchat sebevraždu, hovořili, ale ta se stále snažila nožem říznout na zápěstí,“ řekl strážník Martin Dvořák.

Strážníci se snažili ženu uklidnit a ona při rozhovoru uvedla, že má u sebe léky na deprese, kterými trpí a potřebuje si tento lék vzít. „Strážníkům se jí po chvíli při podávání těchto uklidňujících léků podařilo nůž odebrat,“ doplnil Dvořák.

Na místo přijela záchranná služba. Lékař zraněnou ženu ošetřil a jelikož uváděla, že má i bolesti břicha, byla převezena záchrannou službou k dalšímu vyšetření. Poté byla převezena do léčebny ve Lnářích. „Při převozech v sanitce do nemocnice a do Lnář musel být v sanitce z důvodu bezpečnosti zdravotníků i přepravované osoby přítomen strážník MP Strakonice a příslušník PČR Strakonice.

Prostory vlakových a autobusových nádraží v celé republice bývají místem, kde se při nepříznivém počasí shlukují party bezdomovců, žebráků, feťáků a jiných pochybných existencí. „Lidem sice vadí, ale pokud nikoho neobtěžují a nechovají se nevhodně, není síly, která by je odsud mohla dostat,“ řekl strážník, který však nechtěl uvést jméno. Redakce ho ale zná.

„Snažím si podobných lidí nevšímat. Je to asi to nejlepší, co můžete udělat,“ řekl nám k podobným zážitkům František Novotný ze Strakonicka.