Na vrátnici nemocnice 26. března po 16. hodině běsnil výtržník.

„Pracovnice záchranky volala na Policii České republiky, že nějaký muž na vrátnici rozbil vchodové dveře a dále se chová agresivně. Policie nás požádala o pomoc,“ řekla k případu preventistka městské policie Jana Janoutová. Operační Policie ČR to vysvětlil tak, že hlídka řeší jiný skutek a nemůže se na místo ihned dostavit.

Strážníci našli muže ve vrátnici nemocnice, kde seděl na židli. Najednou se začal chovat agresivně, vstal a řekl strážníkům: „Zastřelte mě, nebo to tu rozbiju“.

V tu chvíli strážníci muži nasadili pouta a zjistili jeho totožnost. Agresor měl na sobě riflové kalhoty od krve, tmavé boty a černé triko s krátkým rukávem.

Dále pracovník nemocnice hlídce sdělil, že výtržník měl údajně v areálu nemocnice napadnout jiného muže, a to tím, že ho měl nějakým předmětem bodnout.

„Pracovník nemocnice vzápětí přinesl strážníkům batoh tmavé barvy a červenou baseballovou čepici, zároveň uvedl, že tyto věci patří výše uvedenému muži,“ pokračovala Janoutová.

Na žádost strážníků byla přivolána na místo hlídka Policie ČR. Před jejím příjezdem násilník strážníkům neustále vyhrožoval zabitím. „Dále uvedl, že pil slivovici a grog a užil drogu – pervitin,“ dodala Janoutová.

Muž byl převezen na obvodní oddělení Policie ČR, kde se stále choval agresivně. Sundal si obvazy z levé ruky, ze které mu začala téct krev, takže musela přijet záchranka a převézt ho k ošetření zpět do nemocnice. I tady musel kvůli jeho agresivnímu chování asistovat strážník městské policie.
Událost si převzala k dořešení Policie ČR.