Povedená trojice oslovila staršího muže před supermarketem Lidl v úterý 22. září dopoledne. Šlo o asi šedesátiletého muže a dvě ženy ve věku 55 a 35 let bílé pleti. Ptali se ho, kudy se dostanou do nemocnice. On jim cestu ochotně popsal a dodal, že jde tím směrem a klidně jim ji ukáže. Nato podvodník důchodci nabídl, že jej sveze svým vozem. Cestou si ještě se dvěma spolujezdkyněmi vymysleli příběh o tom, že potřebují peníze na ošetření pro příbuzného, který leží v nemocnici se zraněním po těžké autonehodě. Prý peníze potřebují na platbu v hotovosti v nemocnici a na opravu havarovaného vozidla v servisu. Dovezli ho dokonce až k výběru ve spořitelně. Nakonec od něj vylákali 180 000 korun. „Za půjčení mu muž nechal v zástavě taštičku, ve které údajně měly být dolary, a tvrdil, že odpoledne peníze vrátí,“ doplnila policejní tisková mluvčí Jaromíra Nováková.

„Vyšetřovatelé se nyní obracejí na občany s žádostí o pomoc,“ zdůraznila. Někdo si vozu s podezřelými mohl všimnout. Automobil měl tmavou barvu a slovenskou registrační značku. Pohyboval se v úterý kolem 9 hodin ráno u supermarketu Lidl, na Velkém náměstí, v ulici Lidická u železářství a u lékárny na Velkém náměstí ve Strakonicích. Kolem něj se mohl pohybovat muž silné 170 cm vysoké postavy, ve věku přibližně 60 let s tmavými vlasy ostříhanými nakrátko a pleší. Byl oblečený v tmavém obleku a černých polobotkách. V autě seděla žena kolem 55 let silnější postavy s rovnými delšími prošedivělými vlasy s blond odstínem. Na sobě měla světlé šaty nebo halenku se sukní. Za volantem seděla žena ve věku asi 35 let.

Identikit: Pachatel je muž silnější postavy, výšky asi 170 cm a věku kolem 60 let. Na uvedeném portrétu vypadá mladší než ve skutečnosti.


Případní svědci se mohou obrátit na linku 158 nebo na policisty Obvodního oddělení ve Strakonicích. dodala, že jakékoli informace, byť i pro samotného svědka nepodstatné, mohou být při vyšetřování důležitou stopou k odhalení pachatelů.