Žena u dveří požadovala o železný šrot, poté o vodu na pití a předstírala i potřebu na toaletu. Starší muž jí vodu přinesl, ale dovnitř ji nevpustil. Až když se vracel, na chodbě potkal druhou nezvanou návštěvu. Ta už jen něco zamumlala a vyšla z domu. Poté obě ženy odešly směrem na Osek. Majitel domu začal tušit, že není vše v pořádku. Odešel se tedy podívat do pokoje, kde měl uložené peníze. „S překvapením zjistil, že chybí bezmála sedmdesát tisíc korun,“ uvedla policejní tisková mluvčí Jaromíra Nováková.

Obě ženy byly podle jejích informací snědé pleti. Jedné z nich mohlo být kolem 25 až 30 let. Byla štíhlé 170 cm vysoké postavy, měla černé rovné vlasy dlouhé ke krku a mluvila plynule česky. Druhá žena byla silnější malé postavy, kolem 150 až 155 cm, a měla hnědé vlasy ostříhané nakrátko. Její věk muž odhadl na 20 let.

„Policisté od občanů přijmou jakoukoliv informaci, která by vedla ke stopě pachatelek,“ zdůraznila mluvčí. Není vyloučené, že ženy mohl někdo potkat, když odcházely kolem 10 hodin směrem na Osek.

Policisté zároveň upozorňují občany, aby byli opatrnější, zamykali si nejen dveře do domu, ale i vrátka na zahradu, neboť drzost zlodějů nezná mezí. Své štěstí zkouší za každou cenu. Stačí jim jen dostat se do domu. Je pozoruhodné, že uschované peníze naleznou v cizím bytě během několika málo minut.