S nožem v ruce přepadl neznámý pachatel v pondělí kolem půl sedmé večer benzinku v ulici Katovická ve Strakonicích.

Do prodejního prostoru stanice vešel muž, který začal prohlížet vystavené zboží v regálech a současně se ptal obsluhující ženy na prostředek na fialovou barvu vozidla. Poté prodejnu opustil, aniž by si něco koupil.

Po deseti minutách opět vběhl do prodejny za prodejní pult. "V ruce držel nůž, se kterým mířil na obsluhu se slovy Dej sem peníze. Obsluhující žena otevřela kasu, ze které si pachatel vyndal finanční hotovost a utekl," řekla policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Jednalo se o muže střední 175 cm vysoké postavy ve věku 50 až 55 let bílé pleti. Má baculatý obličej a černý knírek. Na hlavě měl černou kšiltovku vpředu s nápisem nebo obrázkem. Z pod čepice mu vykukovaly černé vlnité vlasy střižené nakrátko. Na sobě měl světlé rifle, šedomodrou bundu. Mluvil plynule česky.

Trestný čin loupeže nyní intenzivně prošetřují strakoničtí policisté, kteří zároveň žádají širokou veřejnost o pomoc při pátrání po možném pachateli. Možná mohl někdo v inkriminované době pachatele spatřit před přepadením či po něm, neboť pachatel utekl s největší pravděpodobností směrem k supermarketu Kaufland. Jakékoliv informace k případu je možné oznámit na kterékoliv policejní služebně či na lince tísňového volání 158. Policisté děkují veřejnosti za spolupráci.