Žena se začala bránit a křičela o pomoc. „To pachatele zřejmě vylekalo a utekl,“ řekla tisková mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková. Oběť nebyla naštěstí zraněna. Po muži do třiceti let, asi 180 centimetrů vysoké postavy stále pátrá policie.

Přepadená žena uvedla, že se jednalo o muže ve věku do 30 let, štíhlé 180 až 185 cm vysoké postavy. Na sobě měl zimní bundu pod pás tmavé barvy a tmavé kalhoty. Nohavice měl zřejmě ohrnuté nebo zastrčené do vyšších šněrovacích bot a na hlavě měl naraženou pletenou čepici zv. “kulicha“. Na rukou měl pletené rukavice, které byly z tvrdšího, režného materiálu, mohlo se jednat o pracovní. Jeho hlas zněl mladě, hovořil dobře česky, bez dialektu a bez cizího přízvuku.

Policisté žádají veřejnost o spolupráci a žádají případné svědky, kteří si mohli 15. ledna 2009 mezi 6.45 až 7.05 hodin všimnout na silnici I/4 ve směru od Volyně na Strakonice či opačným směrem muže uvedeného popisu. Jakékoli informace k osobě pachatele je možné sdělit na obvodním oddělení Policie ČR Volyně tel.: 383 372 097 nebo na linku 158.