Strážníci městské policie Jiří Linhart a Petr Šimon zachránili život muži, který se chtěl oběsit ve své koupelně.

Objevili ho v okamžiku, když už visel na prádelní šňůře ve svém bytě na Velkém náměstí ve Strakonicích.

Ve středu 14. ledna před čtvrtou hodinou ranní ohlásila žena na služebnu městské policie, že její přítel chce spáchat sebevraždu.
„Do bytu byla okamžitě vyslána naše hlídka. Dále byla na místo také ihned po oznámení telefonicky přivolána záchranka a Policie České republiky,“ řekla za městskou policii preventistka Jana Janoutová.

První na místo přijela ve 3.44 hodin hlídka městské policie.

Strážníkům přišla otevřít vchodové dveře domu oznamovatelka, která je zavedla do bytu v I. patře. Strážníci v koupelně našli muže, který visel za krk na prádelní šňůře a pod ním byla zlomená stolička. „Strážník Jiří Linhart svým nožem lano přeřízl a pak i smyčku kolem mužova krku,“ dodala Janoutová.

Jiří Linhart k tomu říká: „Byl tam hrozný chaos. Viděli jsme muže, jak visí na šňůře zavázané na bojleru, sliny u úst. Ještě že je to malý byt a jeho přítelkyně slyšela, jak něco bouchlo a šla se do koupelny podívat. Jinak by ho asi našla až ráno,“ dodal strážník.

Muž po uvolnění smyčky žil, ale byl v bezvědomí. Strážníkům se podařilo ho probrat a muž začal sám dýchat a chroptět. Hlídka u muže zůstala do příjezdu Policie ČR a záchranky.

Muž se chtěl oběsit kvůli dluhům

Pravděpodobně dluhy a neschopnost je splatit byly příčinou, proč se chtěl ve středu 14. ledna kolem čtvrté hodiny ranní oběsit ve své koupelně v bytě na Velkém náměstí asi čtyřicetiletý muž.

Redakci to včera prozradil zdroj, kterému jsme slíbili anonymitu.

„Hrál na automatech a dlužil strašné peníze,“ dodal náš zdroj. Podle něj také kradl zaměstnavateli peníze, aby alespoň něco splatil. Údajně několikrát neodevzdával tržbu.

Muž je v péči lékařů. „Leží ve strakonické nemocnici a už je mimo nebezpečí. Má zafixovaný krk, protože si při pokusu zlomil obratel. Už mluví, ale moc si toho nepamatuje,“ uzavřel zdroj.