Pod záminkou natočení porno filmu odvezl mladý muž z Českých Budějovic dvacetiletou dívku, se kterou se seznámil v baru, do jedné rodiny na Vodňansku. Tam ji nechal i přesto, že věděl, co bude následovat. Mladá žena musela vykonávat pohlavní styk. Od rodiny za ni vyinkasoval zálohu 3000 korun s tím, že další peníze mu budou vyplácet.

Dívka bez rodinného zázemí, která vyrůstala ve výchovném ústavu a předtím se léčila z drogové závislosti, zůstala u rodiny téměř půl roku. Každý den ji vozili ke Kaplici, kde musela provozovat sexuální služby. Dívka mohla dům opustit pouze občas na krátkou chvíli, ale do stanovené doby se musela vrátit. Občas se jí sice podařilo utéci, ale rodina si ji vždy našla a za útěk ji zbila. Vydělané peníze žena musela odevzdávat. Za uvedenou dobu to mělo dělat přibližně 1 500 000 korun. Od rodiny dostávala dávky pervitinu, zpočátku 2 gramy denně, později i tři gramy.

Přestože se dívce na několik dní podařilo utéci a nastoupila na detox, dlouho tam nevydržela. Za problémy s chováním odešla a protože neměla kam odejít, vrátila se zpět ke zmíněné rodině na Vodňansko. Tam měla přísun drog i za uvedených nedůstojných podmínek.

Tři členové rodiny si vyslechli obvinění z omezování osobní svobody a kuplířství. Muž, který ženu přivezl do rodiny a vyinkasoval za ni peníze, policie obvinila z obchodování s lidmi. (jš)