Bratři Lubomír V. (32) a Radomír V. (28) měli letos v únoru spor kvůli kolu s Robinem G. Ten vyvrcholil tím, že si dvojice vyrazila vše vyřídit k němu domů. Tam mělo dojít z jejich strany k napadení s ublížením na zdraví a vyhrožování. Později se k tomu mělo přidat ještě vydírání. Kvůli tomu všemu se bratři nakonec ocitli před soudem.

Při hlavním líčení u Okresního soudu ve Strakonicích ve středu 3. června ani jeden z dvojice obžalovaných nezastíral, že k „trestné" výpravě došlo a připustili i nějakou tu strkanici. Radomír V. mluvil o tom, že poškozeného přimáčkli na zeď. „Ten kluk nedostal ránu, nešli jsme ho bít," zdůraznil. Vinu v podstatě přiznal i Lubomír V. „Udělal jsem chybu, že jsem tam za ním šel, to už nevrátím," konstatoval.

Poškozený Robin G. popisoval incident podstatně brutálněji. „Táhli mě dolů a bušili do mě oba dva," uvedl. Podle něj měl mít jeden z nich dokonce na ruce boxer.

Ani svědkyně Lucie N., přítelkyně poškozeného, nevnesla do případu víc světla. „Běžela jsem dolů, to už byl přítel natlačený na zdi," řekla. Pak volala policii.

Státní zástupkyně Miroslava Prokešová měla za to, že nějakým způsobem k fyzickému napadení skutečně došlo. „Ale není jasné, kdo z nich dvou úder dal," podotkla. Obžaloba se tak nakonec zúžila na výtržnictví a nebezpečné vyhrožování. Vydírání totiž také nebylo jednoznačně prokázáno.

Senát v čele se soudcem Tomášem Uldrichem nakonec sáhl k alternativnímu trestu. Lubomír V. a Radomír V. dostali po 120 hodinách obecně prospěšných prací.