Nebezpečné pronásledování, vydírání, porušování domovní svobody, ale i krádež. Toho všeho se měl dopustit během loňska čtyřicetiletý Zdeněk D., protože se nemohl smířit s tím, že se s ním jeho přítelkyně rozešla. Například jí měl v 1842 případech kontaktovat přes mobil, ať už prostřednictvím SMS či ji prozvánět, postávat u jejích dveří či jinak vyhledávat její přítomnost. Z toho všeho se zpovídal u Okresního soudu ve Strakonicích.

Při pokračování hlavního líčení ve čtvrtek 30. dubna však Zdeněk D. převážně mlčel. „Nechci se vyjadřovat," řekl pouze. Zároveň se ale ztotožnil se slovy svého obhájce, který se snažil vyvracet jednotlivé body obhajoby. Třeba tím, že své bývalé partnerce Zdeněk D. neměl vyhrožovat ublížením na zdraví ani jinou újmou.

Státní zástupkyně Miroslava Prokešová viděla ale situaci jednoznačně. „Skutkový stav byl prokázán zcela a beze zbytku," uvedla. A to včetně částky ve výši dvaceti tisíc korun, které měl poškozené obžalovaný u ní doma odcizit.

Soudkyně Ivana Kolářová uznala v rozsudku Zdeňka D. 
z uvedených činů vinným a vyměřila mu roční trest odnětí svobody. „Ten se podmíněně odkládá na tři roky," uvedla. Zároveň mu bylo uloženo zdržet se kontaktů s poškozenou či obtěžování jakýmkoliv způsobem.
Rozsudek zatím není pravomocný. Obžalovaný ani státní zástupkyně se na místě k případnému odvolání nevyjádřili.