Několik týdnů monitorovali a dokumentovali jeho protiprávní jednání, až přišel den policejního zásahu. V sobotu 17. září si pro muže po předchozím souhlasu Okresního státního zastupitelství ve Strakonicích přišla zásahová jednotka Krajského ředitelství Jihočeského kraje, která muže zadržela po 23. hodině ve vstupní hale panelového domu ve Strakonicích, ve kterém bydlel, a právě v době, když se vracel z „nákupu“. Policisté u zadrženého muže nalezli mimo jiné i střelnou zbraň (plynovou) a igelitový sáček s minimálně 55 gramy pervitinu.

Měl zbraně

Policisté následně provedli domovní prohlídku v bytě, kde v současné době bydlel. Zadržený muž policistům vydal mimo jiné i další dvě střelné zbraně (pravděpodobně plynové pistole), sáčky se sušinou marihuany a věci pocházející s největší pravděpodobností z trestné činnosti.

Policie. Ilustrační foto
Policisté mají ukradené kolo, chybí jim ale majitel

„Návykové látky muž distribuoval převážně na Strakonicku. Drogy prodával nebo je poskytoval za odcizené věci, které mu přinášeli uživatelé návykových látek,“ řekla tisková mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.

Hrozí mu deset let

Sedmatřicetiletý recidivista je několikrát soudně trestaný převážně za násilnou a majetkovou trestnou činnost. V současné době čelí obviněný ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a ze spáchání přečinu legalizace výnosů z trestné činnosti.

Policisté podali Okresnímu státnímu zastupitelství Strakonice podnět na vydání návrhu na vzetí recidivisty do vazby, který soud akceptoval a muž skončil ve vazební věznici. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na 10 let.