Policie se zabývá případem, který se v únoru 2014 odehrál za zdmi táborské nemocnice. Kamil Stejskal z Tábora zdravotnické zařízení žaluje z podezření na zanedbání péče o jeho otce, který na ortopedickém oddělení 20. února zemřel. Léčil se zde s infekčními komplikacemi po operaci kolene.

Nepříjemný zážitek

Místopředsedkyně představenstva nemocnice Jana Chocholová záležitost potvrdila. „Ano, policie se případem zabývá, ale dokud vyšetřování neskončí, nemohu se k němu vyjadřovat. Panu Stejskalovi jsme navrhovali mimosoudní jednání, ale nakonec jsme se na něm nedohodli. Chtěli jsme, aby uvedl své požadavky, odpověděl, že se poradí s právníkem, ale pak už se k tomu nevyjádřil," říká lékařka.

Podle sdělení Kamila Stejskala si z táborské nemocnice jeho rodina odnesla nepříjemný zážitek. „Když jsem se svou sedmiletou dcerou přišel otce navštívit, ležel na posteli mrtvý. Kyslíkovou masku měl zatlačenou do levého oka a pravou rukou se držel postele. Pohladil jsem ho po tváři a zjistil, že se nehýbe a nejeví známky života," pokračuje Kamil Stejskal.

Zemřel na infarkt

„Přitom jsem den předem ošetřujícího lékaře upozorňoval, že stav otce se mi nelíbí a mám dojem, jako by měl dostat infarkt. Když jsem si potom vyžádal dokumentaci, zjistil jsem, že při posledním měření měl tlak 90 na 50, ale půl hodiny, tedy od doby měření do našeho příchodu, se vůbec nic nedělo. Také z pitevního protokolu jsem se dočetl, že zemřel na infarkt, který dostal osm až čtyřiadvacet hodin před smrtí. Přesně, jak jsem říkal," dodal Kamil Stejskal.

Policie trestní oznámení přijala a jeho obsah nyní prověřuje. „Věc je ale prozatím stále v šetření," potvrdil mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.