Najdou se svědci dopravní nehody?
Strakonice - Dopravní policisté žádají veřejnost o spolupráci při vyšetřování dopravní nehody, která se stala 14. června v 16.15 hodin na kruhovém objezdu ulic Bavorova a Velké náměstí ve Strakonicích kde osobní automobil VW Polo červené barvy narazil do domu čp. 12. Řidič vozidla jel po výše uvedeném kruhovém objezdu ve směru od ulice Katovická do ulice Havlíčkova, kdy zde zastavil a při opětovném rozjíždění nezvládl řízení a narazil do zdi domu.
Policisté žádají svědky uvedené dopravní nehody, aby se přihlásili na Dopravním inspektorátu PČR v ulici Na Ohradě ve Strakonicích nebo volali na tel. č. 974 237 254.
Policisté předem děkují veřejnosti za spolupráci.

Zalíbila se mu podprsenka
Strakonice - Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Z krádeže je podezřelý muž (24) ze Strakonic, který 23. května v dopoledních hodinách odcizil v prodejně textilu ve Strakonicích černou podprsenku v hodnotě 248 korun. Z regálu vzal podprsenku a ještě kalhoty a odešel do kabinky, aby z podprsenky odstranil bezpečnostní čip. Ten připevnil na kalhoty, které vrátil do regálu. Poté podprsenku pronesl bez zaplacení přes pokladní zónu. Muže venku před obchody zadržela policejní hlídka. Muž se protiprávního jednání dopustil i přesto, že byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen.

Zatajil nález
Strakonice - Policisté šetří přečin zatajení nálezu, kdy neznámý pachatel si 19. června v dopoledních hodinách si nálezem přisvojil dámskou peněženku s finanční hotovostí, doklady, kartou pojištěnce a platební kartou. Pachatel využil příležitosti, kdy majitelka při nákupu peněženku odložila na prodejní pult v prodejně masných výrobků ve Strakonicích. Způsobená škoda je vyčíslena na 340 korun.