Zloděj vybral stavební firmu

Videorekordérodcizil neznámý pachatel v době od 29. června do 2. července z kanceláře stavební firmy Orion na Velkém náměstí ve Strakonicích. Zloděj překonal zámek vchodových dveří a vnikl do kanceláře, kde krádeží způsobil škodu ve výši 3900 korun.

Chmaták si prošel chaty

Majitelé ve svých chatách a sklípku měli nezvanou návštěvu někdy v době od 29. června do 3. července. Pachatel násilím rozlomil zámky u dvou chat v Dolním Poříčí, které prohledal, ale nic z nich neodcizil. Stejným způsobem se vloupal i do sklípku a stavební buňky u jednoho z domů. I tyto prostory prohledal, avšak ani zde se nic neztratilo. Škoda způsobená při vloupání se odhaduje na 3000 korun.

Lupič se do stánku nedostal

Útoku nenechavce odolalnovinový stánek uautobusové zastávkypřed supermarketem Coop ve Strakonicích. Neznámý zloděj se jej pokusilotevřít, což se mu nepodařilo. Vytrhl spodní visací zámek a poté vylomil ještě druhý. Do stánku se ale nedostal. K pokusu vloupání došlo někdy v době od 30. červnado 2. července. Způsobená škoda se odhaduje na 1100 korun.

Lapka zamířil do Labutě

V noci na 1. července se neznámý pachatel vloupal do prodejny potravin v obchodním domě Labuť v Blatné. Vytrhl kovovou mříž z uchycení ve zdi a po poškození spodního pantu kovových vrat vnikl do chodby prodejny potravin. Zde vyrazil dveře do kanceláře a z centrálního počítače odcizil zálohovací kazetu. Celková škoda je 2300, z toho 2000 na zařízení.

Vloupání usnadnil klíč v zámku

Do autodílny v Chelčicích se 1. července vloupal dosud neustanovený pachatel. Autodílnu odemkl klíčkem, který i s celým svazkem předem odcizil ze zámku dveří autodílny. Z prostorů odcizil nářadí a klíče od osobního vozidla Samurai v celkové hodnotě 65 000 korun.

Nenechavec měl zájem o kuřivo

V noci na 3. července se vloupal dosud neznámý pachatel do prodejny Jednota vBělčicích. Dlažební kostkou rozbil skleněnou výplň vstupních dveří a vzniklým otvorem vnikl do samotné prodejny, kde odcizil cigarety a alkohol různých značek. Předběžná škoda se odhaduje na 20 000 korun.