Vloupání

Z veřejně přístupné parkovací plochy před jedním z domů v obci Újezdec na Vodňansku ve čtvrtek odcizil dosud neznámý zloděj dohromady 56 dřevěných palet euro. Jejich celková hodnota činila 16 800 korun.

Do budovy a jídelny v areálu zemědělského družstvav Nihošovicích někdy v době od pátku do pondělí vnikl dosud neznámý pachatel. Odcizil odtud finanční hotovost, rychlovarnou konvici, svářečskou kuklu, rozbrusky, vrtačky a další nářadí. Touto zlodějskou výpravou nadělal škodu celkem za 92 300 korun.

Nezvanou návštěvu měla ve středu odpoledne 79letá žena ve Skočicích. V době, kdy šla na pravidelnou procházku, vnikl do domu neznámý zloděj. V okně vytrhl rám se sítí proti hmyzu a otevřeným oknem vlezl dovnitř. Odnesl mobil, rádio, mikrovlnou troubu, kávu a tři krabicová mléka. Škoda se odhaduje na 5400 korun.

Šest cejchovaných řetězů o délce kolem dvou metrů odcizil dosud neznámý zloděj ze tří přívěsů za nákladní automobily, které stály zaparkované v areáluZemědělského družstva Třebohostice. Ke krádeži došlo někdy v době od pondělí do středy. Způsobená škoda činila 6500 korun.

Vykradené automobily

Do osobního automobilu Nissan Almera, zaparkovaného v ulici Kochana z Prachové ve Strakonicích, se v noci na neděli vloupal neznámý zloděj. Dovnitř se mu podařilo dostat po rozbití okna pravých zadních dveří. Odcizil odtud čelní panel od autorádia s CD přehrávačem i dálkové ovládání od vrat firmy. Škoda činila 9200 korun.

Jeden třicetilitrový a dva padesátilitrové prázdné nerezové sudy s nápisem Kofola odcizil dosud neznámý pachatel minulýpátek z návěsu zapřaženého za tahačem parkujícím v ulici Na Příkopech v Blatné. Nezjištěným předmětem rozřízl plachtu návěsu, přestřihl celní lano a vnikl dovnitř. Celkem tím způsobil škodu za 13 000 korun.

Do Renaultu Kangoo stojícího na cestě za lesem na Podsrpu ve Strakonicích při výjezdu na silnici sevloupal neznámý zloděj. Rozbil stahovací okno pravých předních dveří a vzal dámskou koženkovou kabelu, dvě peněženky s doklady, platební kartou a dalšími věcmi. Škoda činila 6 800 korun.

Na parkovišti v Čejeticích se někdo vloupal do osobního automobilu Renault 19. Vzal autorádio s CD přehrávačem za 3800 korun. Ve čtvrtek na parkovišti u Sudoměře zloděj rozbil zadní okénko osobního automobilu Škoda Forman a odcizil platební kartu, peněženku, mobil a další věci za 11 000 korun.

Do vozidla Citroen AX, které bylo zaparkované u jedné z chat ve Štěkni, nahlédl dosud neznámý zloděj. Do automobilu se mu podařilo dostat po vylomení zámku dveří. Poté si tam sáhl pro pánskou bundu bez rukávů a dvě peněženky s platební kartou a doklady. Způsobil tak škodu za pět tisíc korun.

V ulici Textiláků ve Strakonicích byl minulý pátek kolem 13:30 hodin vykraden další zaparkovaný vůz. Neznámý pachatel u Mercedesu Benz Sprinter vylomil trojúhelníkové okénko předních dveří a otevřel stahovací okénko. Uvnitř odcizil kufr s vrtačkou, platební kartu a doklady. Škoda se odhaduje na 13 500 korun.

Vandalismus

U zaparkovaného vozu karosa v ulici Vodňanská Bavorov propíchal přes noc z minulého pátku na sobotu zatím neznámý pachatel dvě pneumatiky. Majiteli, ČSAD Autobusy České Budějovice, tak způsobil škodu ve výši 18 000 korun.

Neznámý pachatel v noci na 1. srpna poškodil osobní automobil Škoda Superb zaparkovaný v ulici Na Bílé Husi v Blatné. Nezjištěným nástrojem poškrábal lak na pravých předních a zadních dveřích i na blatníku. Škoda činila deset tisíc korun.

Drzost

Dosud neznámý pachatel v pondělí během dne odcizil ve strakonické nemocnici ze sesterny na gynekologicko-porodnickém oddělení z nezajištěné skříňky dámskou peněženku. V ní se nacházela nejen hotovost, ale také platební karta a průkazní lístek k účtu. Způsobená škoda byla 2660 korun.

Dvacetiletý mladík v prodejně hraček U Čápa v ulici Bavorova ve Strakonicích ukradl stolní hry Monopoly Banking, Scrabble originál a Scrabble cestovní celkem za 2662 korun. Vzal je z regálů, schoval pod mikinu a šel kolem pokladny bez placení. Ukázalo se, že byl za takový čin v posledních třech letech už odsouzen.

Dopravní značky Zákaz vjezdu všech motorových vozidel s dodatkovou tabulkou s nápisem „Mimo povolení OÚ Bělčice“ zmizely v noci na 11. července v Bělčicích, v prostoru u domu čp. 177. Hodnota těchto dopravních značek je 6800 korun.