Částku 62 000 korun si odvezly neznámé ženy od důchodkyně z obce Holušice.

U plotu zastavilo v úterý odpoledne auto bílé barvy, ze kterého vystoupily tři ženy snědé pleti. Odemkly si vrátka klíčem zasunutým v zámku z druhé strany a vešly dovnitř. U vchodových dveří dvě z nich zabavily 75letou majitelku a využily její vstřícnosti a důvěřivosti.

Mezi tím, co ženy předstíraly zájem o koupi slepic a vajec, třetí, nejstarší žena, vnikla pod záminkou nevolnosti do domu. Ten prohledala a v ložnici odcizila důchodkyni její životní úspory, a to částku 62 000 korun. Potom se všechny tři daly na ústup. Až po jejich odchodu žena zjistila, že jí chybí naspořené peníze.

Policisté pátrají po pachatelkách, které se pohybují starším vozidlem Opel Kadet sedan bílé barvy.

„K popisu pachatelek lze uvést, že se jednalo o ženy ve věku kolem 25 let, 50 let a 60 let,“ uvedla včera policejní tisková mluvčí Jaromíra Nováková.
Nejmladší žena měla dlouhé černé vlasy sčesané do culíku. Je štíhlé, 165 cm vysoké postavy a oblečena byla v černé krátké tmavé sukni a pestrobarevné blůzce s převládající červenou barvou.

Obdobně učesána a oblečena byla i starší (do 50 let) žena, s tím rozdílem, že měla na sobě dlouhou tmavou sukni. Byla plnoštíhlá a o něco vyšší, asi kolem 170 cm.

Třetí nejstarší žena, která odešla do domu s výmluvou bolesti břicha, byla silné postavy a na sobě měla pestrobarevnou sukni. Ženy odjely vozidlem, které řídil neznámý muž.

Policisté uvítají jakékoli informace k uvedenému případu, které mohou občané sdělit na telefonní číslo 974 237 710, 383 422 005 nebo na linku 158. Dále opětovně upozorňují na včasné oznámení o pohybu podobných osob, jejichž cílem je dostat se za každou cenu do domu, ať už pod záminkou výhodného prodeje zboží, kontroly plynu, půjčky peněz na zprovoznění havarovaného vozidla nebo využití toalety z důvodu nevolnosti, či dalších smyšlených historek.

„Je důležité mít na paměti, že do domu nemáme vpouštět nikoho cizího. V případě nezvané návštěvy je třeba vždy upozornit policii,“ zdůraznila mluvčí.