Ve středu řešilipolicisté v okrese celkem tři dopravní nehody se škodou 145 000 korun. Ty se obešly bez zranění. Mezi příčiny opětnechybělo nedání přednosti či nesprávný způsob jízdy.

Jedna z nich byla dokonce srážka s vkalem. Řidič osobního automobilu Peugeot 207 (ročník 1957) přehlédl projíždějící vlak.Jel kolem 18.40 hodin od Oseka na Radomyšl a na kolejích neviděl projíždějící vlak jedoucí z Blatné do Strakonic, do kterého narazil. Při nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn. Škodu na vozidle policisté odhadují na 120 000 korun.

O to závažněji skončila havárie z čtvrtečního rána.Ta se stala před druhou hodinou ranní došlo na místní komunikaci mezi kempem Milavy a obcí Velká Turná. Řidič (1986) nepřizpůsobil rychlost jízdy a při projíždění pravotočivé zatáčky dostal s vozidlem BMW smyk, vjel do protisměru a následně do levého silničního příkopu, kde narazil čelně do stromu. Ve vozidle seděli celkem čtyři mladí lidé (včetně řidiče) ve věku kolem 20 let. Nejmladšímu bylo 17, nejstaršímu 21 let. Všichni čtyři byli převezeni do nemocnice s vážným zraněním. Dva z nich jsou v kritickém stavu.