Ze sklepa zmizelo kolo

O nové horské jízdní koloDema model ADRO, červenošedé barvy přišel v noci na 29. června pětadvacetiletý muž ze Strakonic. Neznámý zloděj bicykl odcizil ze sklepa domu v ulici Spojařů ve Strakonicích. Jeho hodnotaje 9 000 korun.

Řetěz zloděje neodradil

V noci na 7. července zmizela beze stop řetězem zajištěná dřevěná lavice z prostoru čerpací stanice v obci Újezd na Vodňansku. Neznámý pachatel krádeží způsobil škodu v celkové výši 7500 korun.

Zloděj odnesl i vysavač

Z dílny v obci Lidmovice na Strakonicku odcizil zatím neznámý pachatel, který se sem vloupal v průběhu minulého víkendu, nejenom různé pracovní nářadí, ale i vysavač, který nalezl v budově kanceláří.Poškozené firmě tak způsobil celkovou škodu přes 12 tisíc korun.

Chmaták prošel přes pokladnu s lupem pod budnou

Pětadvacetiletý mladík si v supermarketu Lidl ve Strakonicích pod bundu uschoval devět kusůgelů v hodnotě 710 korun a bez placení prošel kolem pokladny. Podezřelého muže si však všiml zástupce bezpečnostní agentury a zadržel ho. Ukázalo se, žese mladík dostal v průběhu posledních tří let do konfliktu se zákonem již jednou, a tak mu krádež hned tak neprojde. Policisté zahájili trestní řízení ve věcikrádeže.

Mobil změnil majitele

Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v pondělí ve večerních hodinách, mezi 21.30 a 21.45 hodinami, odcizil v restauraci U Madly na Velkém náměstí ve Strakonicích za barem volně odložený mobilní telefon v hodnotě7000 korun.

Lupič odnesl nářadí

V noci na 11. července navštívil neznámý pachatel kanceláře firmy ZOD Číčenice, se sídlem Újezdec. Po rozbití skleněné výplně okna vnikl dovnitř budovy, kterou prohledal a odcizil křovinořez, elektrickou vrtačku a rozbrusku. Škoda na odcizených věcech byla vyčíslena na téměř 21 000 korun.