Jedenadvacetiletá mladá žena v březnu prodala odcizený mobilní telefon. Za něj však neobdržela peníze, ale sáček s pervitinem o hmotnosti 0,5 gramu. O ten se ve svém bytě podělila se svými dvěma kamarády ve věku 22 a 21 let. "Drogu společně užili nitrožilně," uvedla policejní tisková mluvčí Jaromíra Nováková.

V červnu ženu policisté společně s sedmadvacetiletým přítelem zadrželi v opuštěném cizím domě vBlatné. Společně se tam vloupali přes okno ve štítě. Přes půdu se pak dostali až do obytné části, kde několik dnů pobývali. Odcizili odtud příbory, oblečení, mlýnek na maso, skleničky a další věci, vše v celkové hodnotě 2000 korun.

Nyní jim policie jejich hříchy sečetla. Jednadvacetiletý mladík, který za mobil předal pervitin, se zpovídá z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Žena se dopustila podílnictví, nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů, porušování domovní svobody a krádeže. Její o šest let starší přítel si vyslechl obvinění za porušování domovní svobody a krádež.