Sedmadvacetiletého muže z Protivína, kterého přistihl ve středu v ranních hodinách strážník městské policiepřímo při činu, ve čtvrtek policisté obvinili hnedz několika trestných činů.Šetřením totiž vyšlo najevo, žemá na svědomí i další nepravosti.

Jednalo se o některé případy vloupání do vozidel. Například v noci na 28. května sevloupal po rozbití okna do osobního automobilu Seat Toledo zaparkovaného v ulici Luční, ze kterého odcizil pánský kožený kufřík s věcmi. Další vozidla, která se stala jeho terčem, byl automobilBMW, ze kterého odcizil autorádio s CD přehrávačem, dva reproduktory, deset originálních CD disků. Dále vozidlo Ford Transit 100L zaparkované u objektu Centra postižených v ulici Stavbařů, u kterého poškodil zámek předních dveří. V ulici Družstevní vnikl do nezajištěného nákladního vozidla Ford Transit, ze kterého odcizilledvinku s klíčem od vozidla Škoda Felicia, peněženkou, platební kartou, padesátikorunou a dalšími doklady.

Začátkem června se pokusil vniknout do prodejního novinového stánku v ulici Bezděkovská, kdy přineseným páčidlem rozlomil visací zámek na bočních vstupních dveřích. Svůj úmysl však nedokončil, neboť ho vyrušila projíždějící hlídka městské policie.Mezi jeho další trestnou činnost se řadí i krádež batohu připevněného na voze taženého koňmi, který rozváží po Strakonicích pivo. Obviněný využil nepozornosti vozky a v prostoru u Komerční banky na Velkém náměstí batoh s věcmi, s peněženkou, mobilním telefonem, platební kartou a finanční hotovostí 600 korun odcizil. Doznal se i k pokusu vloupání do prodejny Adidas v ulici Komenského. I přesto že si přinesl kleště „sikovky“ pomocí nichž rozlomil zámek, do prodejny se mu vniknout nepodařilo.

Na dalšívýpravy si přibral kamarády

K prodejnímu stánkuv ulici Ellerova se vydal v noci na 15. června společně s třiadvacetiletým komplicem z Písku. Přinesenými šroubováky vypáčili okno stánku, ze kterého poté odcizili 68 kartonů cigaret a mincovník s penězi. O tři dny dříve si na další výpravu přibral dvacetiletého kamaráda ze Strakonic. S ním se předem dohodl na způsobu vloupání. Tentokrát si jako svůj cíl zvolili kancelář Účetního poradenství na Palackého náměstí ve Strakonicích. Předmětem jejich zájmu byla kovová pokladnička, finanční hotovost 10 000 korun, notebookvčetně příslušenství. Z kanceláře odcizili i kódovací zařízení pro vstup do banky.

Třiadvacetiletý kamarád má na svědomí květnové vloupání do kanceláře stavební spořitelny Wüstenrot na Velkém náměstí, kam se vydal sám. Z kanceláře odcizil skeners přípojným kabelem. Ukradl i mobilní telefon z otevřeného vozidla zaparkovaného před prodejnouv ulici U sv. Markéty. V tomto případě využil momentu, kdy poškozený právě zásoboval prodejnu.