Muž tehdy odcizil z neuzamčeného auta v Máchově ulici pánskou vestu, ve které byla peněženka s finanční hotovostí v eurech a korunách a doklady, s celkovou škodou 60 tisíc korun.

V neděli 10. září podobný případ stejný scénář. Před garáží v Mírové ulici, vytáhl z neuzamčeného vozidla peněženku, ale přistihla ho majitelka, která zaregistrovala před garáží pohyb. Žena muži peněženku vytrhla z ruky a ten z místa utekl. Policejní hlídka, kterou na místo majitelka přivolala, podle získaného popisu, během několika minut muže dopadla.

Recidivista (59) se nakonec pod tíhou důkazů doznal nejen ke krádeži peněženky z vozidla v ulici Mírová, ale také k srpnové krádeži peněženky. Policisté u muže tuto peněženku našli, samozřejmě bez finanční hotovosti a dokladů. Bylo proti němu zahájeno trestní řízení, které probíhalo na svobodě.

To mu ale nezabránilo v tom, aby o tři dny později vnikl v Raisově ulici do rodinného domu. V pokoji z odložené peněženky vytáhl 800 korun a vrátil jí zpět na místo. Při odchodu z domu se střetl s majitelkou, které tvrdil, že hledá pana inženýra V. Poté z domu odešel. Po jeho odchodu majitelka domu zjistila, že jí v peněžence chybí hotovost 800 korun, a tak na místo přivolala policejní hlídku, která celou událost zaevidovala a zahájila šetření. Díky získaným poznatkům policisty opět zavedly stopy ke stejnému pachateli.

Muž byl zadržen a bylo mu sděleno, že k podezření z krádeží přibylo navíc spáchání přečinu porušování domovní svobody.

V případě prokázání viny a pravomocného odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let.