Jednalo se o pánské horské jízdní kolo zn. Rock Machine s držákem dětské sedačky a kolo zn. GT. V kolárně odcizil ještě další dvě elektrokola zn. KTM s držáky na dětské sedačky včetně zámků a brašnou zn. Topeak. „Celková škoda je vyčíslena na bezmála 134 000 korun,“ řekla tisková mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková. Pachatel dveře kolárny otevřel násilím a přeštípal lankové zámky, kterými byla kola k sobě připoutána.

Informaci o krádeži jízdních kol majitel také zveřejnil na místní sociální síť. Na základě zveřejněných fotografií se podařilo jedno jízdní kolo najít, kdy si jej nedaleko místa činu všiml kolemjdoucí svědek, který kontaktoval majitele. Policisté kolo zajistili jako věcnou stopu a krádeží se i nadále intenzivně zabývají.

V Cehnicích hoří obytné stavení.
V Cehnicích hořelo obytné stavení

Krádeže kol jsou na denním pořádku. Velmi často si zloděj svoji oběť vybírá dlouho před krádeží, protože o kolo má zájem kupec, který si nemůže dovolit zaplatit plnou cenu. "Základním pravidlem je mít kolo neustále na očích, dobře ho zabezpečit a pokud ho nepoužíváte, vyndávat baterku. Mít kompletní kolo zamčené v kolárně nebo ve sklepě nestačí," říká jeden z majitelů elektrokola na Strakonicku.

Podle některých prodejců bývá pravidlem, že ukradené kolo velmi brzo míří za hranice republiky.

Info na PČR

V případě, že by mohl podat někdo jakékoli informace o elektrokolech značky KTM nebo o pánském kole zn. Rock Machine, která byla odcizena v noci na 21. ledna z kolárny domu v ulici Čelakovského, nechť se neprodleně ozve na telefonní číslo 974 237 700 nebo na linku 158.