A nebyl sám. Cizinec (24) takto oklamal více než devadesát lidí z celé republiky. Muž přes inzerát nabízel různou elektroniku. Z lidí tak vylákal okolo půl milionu korun. „To jsou zatím případy, o kterých víme, ale vyšetřování stále pokračuje a poškozených bude pravděpodobně více,“ uvedla tisková mluvčí policie Jaromíra Nováková.

Kriminalisté ze Strakonic během několika měsíců cizince z Ruska, který žije v Praze, dopadli a zjistili, že si nechal peníze za podvodné prodeje posílat na desítky bankovních účtů. Aby působil na kupující důvěryhodně, zasílal jim účtenky o zakoupení zboží i naskenovaný občanský a řidičský průkaz existujících lidí, který získal z dalšího podvodného jednání. „Podvodník používal několik mobilních telefonů a přes sto SIM karet různých operátorů,“ dodala Nováková. Získané peníze převáděl na virtuální měnu Bitcoin.

Bitcoin: Internetová měna. Je navržen tak, aby nikdo nemohl měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. Zdroj: Wikipedia